Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ПРАКТИЧНІ МЕТОДИ ОДЕРЖАННЯ ЛИТИХ ПРОКАТНИХ ВАЛКІВ ІЗ КОМПЛЕКСНОМОДИФІКОВАНИХ ЧАВУНІВ

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ПРАКТИЧНІ МЕТОДИ ОДЕРЖАННЯ ЛИТИХ ПРОКАТНИХ ВАЛКІВ ІЗ КОМПЛЕКСНОМОДИФІКОВАНИХ ЧАВУНІВ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ПРАКТИЧНІ МЕТОДИ ОДЕРЖАННЯ ЛИТИХ ПРОКАТНИХ ВАЛКІВ ІЗ КОМПЛЕКСНОМОДИФІКОВАНИХ ЧАВУНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,55 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ


ІВАНОВА ЛЮДМИЛА ХАРИТОНІВНА
УДК 621.74:669.131.7
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ПРАКТИЧНІ МЕТОДИ
ОДЕРЖАННЯ ЛИТИХ ПРОКАТНИХ ВАЛКІВ ІЗ
КОМПЛЕКСНОМОДИФІКОВАНИХ ЧАВУНІВ
Спеціальність 05.16.04 –ливарне виробництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук

Дніпропетровськ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній металургійній академії України Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Хричиков Валерій Євгенович
Національна металургійна академія України,
м. Дніпропетровськ,
завідувач кафедри ливарного виробництва
чорних і кольорових металів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Бубликов Валентин Борисович,
Фізико-технологічний інститут металів і сплавів
НАН України, завідувач відділу високоміцних і
спеціальних чавунів, м. Київ
доктор технічних наук, професор
Луньов Валентин Васильович,
Запорізький Національний технічний університет,
завідувач кафедри “Машини і технологія ливарного
виробництва”, м. Запоріжжя
доктор технічних наук, професор
Могилатенко Володимир Геннадійович
Національний технічний університет
“Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри ливарного виробництва
чорних і кольорових металів, м. Київ
Захист відбудеться “05” лютого 2008 р. о 1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.08.084.02 у Національній металургійній академії України за адресою: просп. Гагаріна, 4, м. Дніпропетровськ, Україна, 49600.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: просп. Гагаріна, 4, м. Дніпропетровськ, Україна, 49600.
Автореферат розісланий “03” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Д 08.084.02 А.М.Должанський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Програма розвитку України, яка затверджена на період до 2010 року, передбачає за першочерговий пріоритет реструктуризацію гірничо-металургійного комплексу на основі існуючих і впровадження нових високоефективних технологічних процесів одержання залізовуглецевих розплавів та виробництва з них готових деталей і заготовок.
Комплексне легування та модифікування чавунів є ефективними способами підвищення механічних і експлуатаційних властивостей виливків. Щороку в Україні виробляється біля 1 млн. т чавунних виливків, і тільки 5…6% від їх випуску – із високоміцних чавунів, що є суттєво меншим ніж у світовому випуску таких виливків (30…60%). Особливо впливовим це є для вальцеливарного виробництва як основного виробника чавунних виливків.
Вальцеливарне виробництво має значні досягнення в удосконалюванні технології лиття, поліпшенні якості й освоєнні нових типів валків. Однак, у зв'язку з інтенсифікацією технологічних процесів в прокатному виробництві стійкість валків перестала задовольняти зрослим вимогам високопродуктивної роботи прокатних станів. Збільшилася кількість випадків уламок та викришування валків, швидкого їх зносу. Це визначило доцільність проведення в даній роботі досліджень, спрямованих на підвищення механічних і експлуатаційних властивостей листо– та сортопрокатних валків шляхом комплексного модифікування й легування чавунів та теплового оброблення заготовок.
Однією з основних причин, що стримують широке застосування модифікування в практиці вітчизняного ливарного виробництва, є нестабільність ефекту, що досягається. Усунення цього недоліку шляхом створення нових технологічних процесів оброблення розплавів комплексними модифікаторами на основі рідкісноземельних металів забезпечить значні зміни у структурі та покращення властивостей виливків. Теорія і технологія модифікування рідкісноземельними металами чавунів для таких великих виливків як прокатні валки дотепер не розроблена.
Отже, робота, що спрямована на розробку наукових основ прогресивних технологій одержання валкових чавунів з кулястим та вермикулярним графітом модифікуванням розплавів високоефективними комплексними модифікаторами на основі рідкісноземельних металів і легуванням за умови заміни феросплавів на основі дефіцитних елементів різними відходами, що раніше не використовували, а також теплового оброблення заготовок литих валків та на цій підставі підвищення їх якості, є актуальною, а проблема має загальнодержавне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА ПРАКТИЧНІ МЕТОДИ ОДЕРЖАННЯ ЛИТИХ ПРОКАТНИХ ВАЛКІВ ІЗ КОМПЛЕКСНОМОДИФІКОВАНИХ ЧАВУНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок