Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ СКОТАРСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ СКОТАРСТВА

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ СКОТАРСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,47 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
БЕЙ Наталія Олександрівна
УДК 636.2:339.137.2
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ
ПРОДУКЦІЇ СКОТАРСТВА
Спеціальність 08.07.02 економіка сільського
господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському національному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
КРИВОРУЧКО Віктор Іванович,
Інститут аграрної економіки УААН,
головний науковий співробітник
відділу форм господарювання
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ШКІЛЬОВ Олександр Васильович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри аграрної соціології
та розвитку села
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
КОРЖИНСЬКИЙ Михайло Пахомович,
Інститут аграрної економіки УААН,
провідний науковий співробітник відділу продовольчих ресурсів та
зовнішньоекономічних зв’язків
Провідна установа – Харківський державний аграрний університет
ім. В.В. Докучаєва, кафедра економіки сільського
господарства
Захист дисертації відбудеться 7 травня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук в Інституті аграрної економіки УААН (03680, м. Київ, вул. Героїв оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН, м. Київ, вул. Героїв оборони, 10
Автореферат розісланий “5” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук,
професор М.Й. Малік


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розвиток виробництва продукції скотарства в Україні тісно пов`язаний з адаптацією реформованих сільськогосподарських підприємств до ринкового середовища, екологізацією сільського господарства, комплексним вирішенням назрілих проблем відродження галузі, підвищенням її конкурентоспроможності та удосконаленням інфраструктури і механізмів функціонування регіональних ринків молока і м’яса великої рогатої худоби. Їх успішне розв’язання включає розширення науково-дослідних робіт з комплексу теоретичних, методологічних і методичних питань забезпечення ефективного виробництва продукції скотарства в ринкових умовах та розробки організаційно-економічного механізму підвищення конкурентоспроможності галузі, що зумовило вибір та актуальність теми, структурну побудову дисертаційної роботи, наукове і практичне значення проведеного дослідження.
Стан вивчення проблеми. Наукові публікації щодо теоретичного і прикладного висвітлення проблеми підвищення конкурентоспроможності продукції скотарства та механізмів її здійснення у постреформований період розвитку агропромислового виробництва майже відсутні. При цьому слід зауважити, що дана проблема має багатогранний характер і немало складнощів для її вирішення з урахуванням регіональних особливостей виробництва.
Необхідно наголосити, що теоретичні і методичні засади формування і функціонування організаційно-економічного механізму підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції в перехідний період до ринкової економіки залишаються поки що малодослідженими. В літературних джерелах недостатньо висвітленими є також питання конкурентної політики, конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції та формування ринкової стратегії розвитку окремих галузей, системи контролінгу, мотиваційного потенціалу ринкової економіки тощо. Окремі аспекти цих проблем знайшли певне відображення в наукових працях М.І.Гельвановського, В.А.Диленко, Ю.С.Коваленка, А.І.Костяєва, Є.Д.Литвиненка, Н.П.Наливайка, Л.А.Мачкура, С.В.Мицюка, Т.Л.Мостенської, В.Н.Осипова, Г.М.Паламарчука, Ю.М.Пахомова, О.Ю.Паценко, П.Т.Саблука, М.І.Шаповала, М.Д.Янківа та інших.
При цьому необхідно зазначити, що більшість публікацій, присвячених конкуренції і конкурентоспроможності продукції належать зарубіжним вченим переважно з економічно розвинених країн світу, досвід яких не може бути автоматично перенесений на сучасні економічні умови України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ СКОТАРСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок