Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИКА ТРОМБОГЕМОРАГІЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ ПРИ ГІНЕКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЯХ

ПРОФІЛАКТИКА ТРОМБОГЕМОРАГІЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ ПРИ ГІНЕКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЯХ

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА ТРОМБОГЕМОРАГІЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ ПРИ ГІНЕКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,68 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
СИСА ОКСАНА МИКОЛАЇВНА
УДК–618.–089–084:612.115
ПРОФІЛАКТИКА ТРОМБОГЕМОРАГІЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ ПРИ ГІНЕКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЯХ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України (м. Полтава).
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
Громова Антоніна Макарівна,
Українська медична стоматологічна академія
МОЗ України, м. Полтава, завідувач
кафедри акушерства та гінекології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, головний науковий співробітник відділення реабілітації репродуктивної функції жінок Дубчак Алла Єфремівна, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України;
доктор медичних наук, професор
Сенчук Анатолій Якович, Київський медичний інститут Української асоціації народної медицини,
завідувач кафедри акушерства та гінекології.
Провідна установа: Донецький регіональний центр з охорони
материнства та дитинства.
Захист дисертації відбудеться 2 грудня 2004 року о 1500 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (01601, м. Київ, бул. Т. Шевченка, 17)
З дисертацією можна ознайомиться у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (04057, м.Київ, вул. Зоологічна, )
Автореферат розісланий 31 жовтня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Я.М. Вітовський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тромбогеморагічні ускладнення (ТГУ) є найбільш небезпечними як у хірургічній, так і в акушерсько-гінекологічній практиці. В оперативній гінекології особливо небезпечні його прояви у вигляді тромбоемболій, які трапляються у 0,5 до 6,4випадків (Ю.П. Вдовиченко и соавт., ; Б.П. Бородулин, ; О.В. Макаров, Л.А. Озолиня, ; А.Я. Сенчук, Б.М. Венцковский, ).
Після гінекологічних операцій тромбоемболічні ускладнення (ТЕУ) виникають у 19% прооперованих жінок, а масивна тромбоемболія, яка діагностована під час автопсії – у 11,2померлих у гінекологічних стаціонарах (В.С. Савельев, ).
ТГУ є проявом тромбогеморагічного синдрому (ТГС). ТГС – це основа загальної патології, універсальний та неспецифічний процес, що супроводжується дисбалансом в антикоагулянтному потенціалі крові і становить близько 40випадків гострих порушень у системі гемостазу в ранньому післяопераційному періоді (М.И. Титова и соавт., 1995; О.В. Макаров, Л.А. Озолиня, ; А.Я. Сенчук, Б.М. Венцковский, ).
Відомо. що висока фібринолітична активність матки зумовлена наявністю активатора плазміногену, який пов’язаний із венозною системою міометрію (М. Ферстате, Ж. Фермилен, ; Н.И. Тихомирова, ).
Доведено, що операційна травма, тривалість основного захворювання та операції, стресова ситуація, мікробні фактори, гіподинамія, захворювання серцево-судинної системи зумовлюють клінічну маніфестацію ТГС (В.П. Мищенко, 1998).
Однак багато аспектів проблеми не з’ясовано. Зокрема, для переважної більшості лікарів, залишаються проблемними питання можливості і часу розвитку ТГС та ТГУ у разі оперативних втручань. Напевне з цим пов’язана несвоєчасність та необґрунтованість лікувальних та профілактичних заходів.
До цього часу немає ще єдиного погляду на потрібні дози антикоагулянтів і терміни їхнього призначення. Більшість авторів (Б.П. Бородулин, ; Н.И. Тихомирова, ) використовують гепарин у перші дні післяопераційного періоду, а інші застосовують даний препарат напередодні оперативного втручання (А.Д.Макацария и соавт., 2002).
Отже, проблему ТГС та ТГУ ще повністю не розв’язано. Багато питань патогенезу, профілактики залишаються дискусійними, і це вказує на необхідність подальшого вивчення цієї патології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА ТРОМБОГЕМОРАГІЧНИХ УСКЛАДНЕНЬ ПРИ ГІНЕКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок