Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Чисельне моделювання дифракційної взаємодії електромагнітних хвиль з періодичними структурами

Чисельне моделювання дифракційної взаємодії електромагнітних хвиль з періодичними структурами

Назва:
Чисельне моделювання дифракційної взаємодії електромагнітних хвиль з періодичними структурами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,54 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет "Львівська політехніка"
Сеник Тарас Дмитрович
УДК 004.942+621.371.334
Чисельне моделювання дифракційної взаємодії
електромагнітних хвиль з періодичними структурами
01.05.02 – математичне моделювання
та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-механічному інституті ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України.
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Назарчук Зіновій Теодорович
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка Національної академії наук України, заступник директора інституту, м. Львів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Стахів Петро Григорович
Національний університет “Львівська політехніка”, завідуючий кафедрою “Теоретична та загальна електротехніка”.
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Андрійчук Михайло Іванович
Інститут прикладних проблем математики і механіки Національної академії наук України, старший науковий співробітник відділу числових методів математичної фізики, м. Львів.
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Держкомзв’язку та інформатизації України та НАН України, м. Львів.
Захист відбудеться 01 липня 2005 р. о 1600 годині на засіданні спеціалі-зованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою 79013, м. Львів, вул. С. Бандери, .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, ).
Автореферат розіслано “ 31 ” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д. т. н., професор Федасюк Д. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Періодичні структури широко використовують як базові елементи електронних приладів, смугових та резонаторних фільтрів, лінійних прискорювачів, молекулярних підсилювачів і генераторів, магіс-тральних ліній зв’язку, самофільтруючих хвилеводів, антен біжучої хвилі тощо. Вони також можуть слугувати зручними моделями при дослідженні електро-динамічних властивостей композиційних матеріалів та структурно неоднорідних середовищ. Ряд технічних характеристик сучасних і перспек-тивних радіолокаційних чи скануючих зондувальних систем у багатьох випад-ках може бути реалізовано тільки з використанням дифракційних решіток, які дозволяють збільшити швидкість сканування, забезпечити багатофункційність роботи, покращати характеристики випромінювання. У зв’язку з успіхами технології виробництва тонких плівок, твердотільних оптичних та акустичних ґраток, впровадженням нових матеріалів (нелінійних піро- та п’єзоелек-тричних, електрооптичних та ін.) в останній час значною мірою посилився інтерес до дослідження періодичних систем на основі складних розсіювачів. Тому кількість нових приладів (зокрема, міліметрового та субміліметрового діапазонів), які суттєвим чином використовують дифракційні властивості періодичних структур, збільшується і не має тенденції до насичення.
Підходи, що використовують довгохвильове (довжина хвилі є суттєво більшою за період d структури) чи квазіоптичне (<<d) наближення для моде-лю-вання взаємодії електромагнітних хвиль з періодичними структурами відомі давно і успішно використовуються при розробці приладів радіоелектро-ніки та антенної техніки. Однак, для оптимізації експлуатаційних характерис-тик приладів міліметрового діапазону принциповим є використання резонанс-ного випадку (довжина хвилі співмірна з періодом структури). Він вимагає побудови нових математичних моделей, які з гарантованою точністю дають розв’язки електродинамічних задач і є більш адекватними для опису суттєвих фізичних особливостей періодичних структур у цьому частотному проміжку. Тому однією з актуальних і практично важливих задач сучасної техніки міліметрового та субміліметрового діапазонів є розробка універсальних математичних моделей поведінки поля, розсіяного на дифракційній ґратці, що складається з криволінійних елементів (розсіювачів) довільної кривизни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Чисельне моделювання дифракційної взаємодії електромагнітних хвиль з періодичними структурами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок