Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОСТОРОВО - ЧАСОВА ОРІЄНТАЦІЯ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ В АСУ РУХОМ

ПРОСТОРОВО - ЧАСОВА ОРІЄНТАЦІЯ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ В АСУ РУХОМ

Назва:
ПРОСТОРОВО - ЧАСОВА ОРІЄНТАЦІЯ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ В АСУ РУХОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,39 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Харківський національний автомобільно-дорожній університет
Гурко Олександр Геннадійович
УДК 656.13
ПРОСТОРОВО - ЧАСОВА ОРІЄНТАЦІЯ
АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
В АСУ РУХОМ
Спеціальність 05.22.01 - транспортні системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
доктор технічних наук, професор Алексієв Олег Павлович, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, завідувач кафедри електричних систем та комплексів транспортних засобів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Доля Віктор Костянтинович, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, завідувач кафедри транспортних систем;
кандидат технічних наук, доцент Єресов Володимир Іванович, Український транспортний університет, м. Київ, доцент кафедри транспортних систем та маркетингу.
Провідна установа:
Харківська державна академія залізничного транспорту, кафедра автоматики та комп’ютерних систем управління, Міністерство транспорту України, м. Харків.
Захист відбудеться “27” грудня 2001 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.059.03 в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Петровського, 25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного автомобільно-дорожнього університету за адресою: 61002, м. Харків, вул. Петровського, 25.
Автореферат розісланий “26” листопада 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Смирнов О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток транспортного комплексу України нерозривно пов’язаний зі створенням нових та удосконаленням існуючих транспортних систем, засобів та методів автоматизації управління рухом, прогресивних інформаційних технологій управління. Так, для автотранспортних комунікацій необхідне впровадження гнучких автоматизованих систем управління (АСУ) рухом автомобілів, що має на увазі не просте удосконалення процесів, алгоритмів управління рухом, але і створення практично нових інтелектуальних автотранспортних засобів (АТЗ).
Розробки в галузі АСУ рухом транспортних засобів ведуться як в Україні, так і за кордоном. У нашій країні в цьому напрямку працюють такі вчені, як В.П. Поліщук, Е.В. Гаврилов, Ю.С. Лигум та ін. При створенні таких систем доцільно використовувати результати досліджень Ю.О. Абрамова, В.К. Долі, М.Я. Говорущенка, В.В. Сільянова та інших вчених.
Найбільш ефективними є такі системи управління рухом, у яких АТЗ обладнані спеціальними бортовими інформаційними комплексами, що надають водію інформацію про дорожні умови та параметри руху інших АТЗ. Як правило, ці системи автономні. Однак у таких комплексах використовується дуже дороге устаткування, що робить їх вартість співпорівняною з вартістю автомобіля. Крім того, деяке устаткування (наприклад, побудованого на основі звичайної авіаційної гіроскопії) не технологічне за таким показником, як сумісність з універсальними обчислювальними засобами, і до того ж вимагає наявності спеціального джерела живлення. Тому задача удосконалення “старих”, вже існуючих, і створення нових, більш ефективних і дешевих бортових навігаційних комплексів носить досить актуальний характер.
При управлінні як транспортними потоками, так і окремими автотранспортними засобами в АСУ рухом, доводиться простежувати динаміку місця розташування АТЗ відносно транспортної комунікації. При цьому для забезпечення повної інтеграції окремих транспортних засобів у єдину АСУ рухом замість використання особистих підходів до вирішення цієї проблеми необхідно застосувати узагальнений підхід. Це доцільно робити за допомогою автономної навігаційної системи (АНС), яка передає необхідні дані в автомобільний бортовий інформаційно-обчислювальний комплекс (БІОК) та на єдиний центр управління АСУ рухом.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРОСТОРОВО - ЧАСОВА ОРІЄНТАЦІЯ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ В АСУ РУХОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок