Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЯ МОДИФІКАЦІЯ КУЛЬТУ ПРЕДКІВ В УКРАЇНСЬКОМУ ТА ЯПОНСЬКОМУ ФОЛЬКЛОРІ

ХУДОЖНЯ МОДИФІКАЦІЯ КУЛЬТУ ПРЕДКІВ В УКРАЇНСЬКОМУ ТА ЯПОНСЬКОМУ ФОЛЬКЛОРІ

Назва:
ХУДОЖНЯ МОДИФІКАЦІЯ КУЛЬТУ ПРЕДКІВ В УКРАЇНСЬКОМУ ТА ЯПОНСЬКОМУ ФОЛЬКЛОРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,23 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КАТАОКА ХІРОСІ
УДК 398 (161.2=521)
ХУДОЖНЯ МОДИФІКАЦІЯ КУЛЬТУ ПРЕДКІВ
В УКРАЇНСЬКОМУ ТА ЯПОНСЬКОМУ ФОЛЬКЛОРІ
10.01.07 – фольклористика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фольклористки Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ДУНАЄВСЬКА ЛІДІЯ ФРАНЦІВНА,
завідувач кафедри фольклористики
Інституту філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
КЕЙДА ФЕДІР ФЕДОРОВИЧ,
завідувач кафедри української філології
Маріупольського державного гуманітарного університету
кандидат філологічних наук
ПОЛКОВЕНКО ТАРАС ВІКТОРОВИЧ,
заступник директора Інституту культурологічних та етнополітичних досліджень, Міжрегіональна
академія управління персоналом
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться “ 15 ” травня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертації на здобуття наукового ступня доктора філологічних наук в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ-17, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, Київ-17, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “14” квітня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.001.15,
доктор філологічних наук, професор Копаниця Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У світовій фольклористиці починаючи з ХІХ століття аналіз окремих етнокультур супроводжувався пошуками подібностей між спорідненими, сусідніми та взаємовіддаленими традиційними культурами. Результати досліджень відобразились у вченнях “міграційної”, “міфологічної”, “антропологічної” шкіл, у формуванні порівняльно-історичного та порівняльно-типологічного методів і у ХХ столітті склали основу теорії архетипів К.Г.Юнга. Порівняльний фольклор на сучасному етапі розвитку презентує світові інформацію про інваріанти світової культури, універсальні механізми мислення. У контексті якісно нових, динамічних досліджень національної спадщини українського народу постає проблема виявлення в його традиційній культурі, зокрема в усній народній творчості, елементів структури світового фольклору та зв’язків з іншими культурами світу. Адже виокремлення і дослідження подібних формантів світогляду та ментальності крізь типологічну призму сприятиме ґрунтовнішому розумінню власної традиційної культури українців.
Актуальність теми дослідження полягає у тому, що в сучасному глобалізованому світі існує нагальна потреба у виокремленні і дослідженні національних реалізацій світового фольклорного інваріанту, зокрема культу предків. Віра у життя після смерті, у незмінність коловороту людського буття (“життя – смерть – життя”) супроводжувала людину з часів “примітивного”, міфологічного мислення, тобто від самих початків її самоусвідомлення як “людини розумної”. Відтак аналіз обрядово-ритуальної практики у контексті народної творчості (казка, легенда, повір’я) як реалізації давніх вірувань у потойбічне життя померлих предків українського та японського народів сприяє не лише реконструкції чільних засад етнічної ментальності окремих національних спільнот, але й відтворенню універсальних механізмів мислення людини, що знайшли свій вияв у традиційних культурах цих народів. Найважливішими аспектами цього дослідження є типологія двох різних і водночас подібних як за етапами і характером історичного розвитку, так і за жанровим складом народної творчості культур, зокрема процеси реалізації та особливості еволюції культу предків у системі українського та японського фольклору (на матеріалах казкової прози, легенд, повір’їв та описів обрядової практики).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ХУДОЖНЯ МОДИФІКАЦІЯ КУЛЬТУ ПРЕДКІВ В УКРАЇНСЬКОМУ ТА ЯПОНСЬКОМУ ФОЛЬКЛОРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок