Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Когнітивний стиль як чинник розвитку пам'яті молодшого школяра

Когнітивний стиль як чинник розвитку пам'яті молодшого школяра

Назва:
Когнітивний стиль як чинник розвитку пам'яті молодшого школяра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,99 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ
ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ АПН УКРАЇНИ
СКОРИНІНА Ольга Володимирівна
УДК 152.26 + 155.3
Когнітивний стиль як чинник розвитку
пам'яті молодшого школяра
Спеціальність 19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному педагогічному університеті ім.Г.С.Сковороди.
Науковий керівник доктор психологічних наук, доцент
Хомуленко Тамара Борисівна,
Харківський державний педагогічний
університет ім.Г.С.Сковороди,
завідувач кафедри практичної психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
член-кореспондент АПН України
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології ім.Г.С.Костюка
АПН України, завідувач лабораторії
психології особистості;
кандидат психологічних наук, доцент
Лисянська Таїсія Миколаївна,
Національний педагогічний університет
ім.М.П.Драгоманова, доцент
кафедри психології.
Провідна установа: Черкаський державний університет
ім. Б.Хмельницького, Міністерство освіти
і науки України, кафедра загальної психології, м.Черкаси.
Захист відбудеться 28 березня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 за адресою: 04053, м.Київ - 53, вул.Артема 52-Д, корп.3, ауд.20.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Автореферат розісланий 26.02.2002року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Снісаренко О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток суспільства все більше стає залежним від інформаційної насиченості людської діяльності. Саме інформаційні технології сьогодні стають гарантом ефективного державотворення, якості людського життя. Це обумовлює зростання вимог до людини, її інтелектуальних здібностей, сформованості пізнавальних процесів. Особливу увагу педагогів і психологів привертає розвиток пізнавальної сфери дітей молодшого шкільного віку як періоду, коли закладаються основи ефективної пізнавальної діяльності на все подальше життя.
Державні освітні програми (Державна національна програма “Освіта” (Україна ХХІ століття), Національна доктрина розвитку освіти в Україні), інші законодавчі документи, що визначають стан і тенденції розвитку системи освіти, вимагають від науковців більш грунтовного дослідження чинників психічного розвитку школярів.
Серед напрямів, що визнаються найбільш актуальними, особливе місце займає проблема когнітивних стилів. Саме когнітивний стиль як певна стратегія мислення розглядається багатьма зарубіжними та вітчизняними вченими в якості одного з найважливіших чинників становлення інтелекту людини, визначає індивідуальні особливості процесу пізнання та розумової діяльності (О.Г.Асмолов, С.Є.Аш, Г.Віткін, Р.Н.Гарднер, Е.О.Клімов, Г.Клейн, В.Колга, Т.М.Лисянська, В.С.Мерлін, Е.Л.Носенко, М.А.Холодна та ін.). На сьогодні можна вважати, що завдання виділення та опису стильових особливостей індивідуального процесу пізнання розроблені досить повно. Вченими виділено значну кількість окремих когнітивних стилів, доведено їх якісну своєрідність і нетотожність, створено грунтовну діагностичну базу. Активно розробляється педагогічний аспект проблеми - створення педагогічних технологій, що дозволяють здійснювати індивідуальний підхід до дітей з різними пізнавальними стратегіями, що обумовлюються стильовими особливостями мислення.
У той же час залишається ціла низка актуальних проблем, які ще не отримали свого наукового обгрунтування. Так, остаточно не вирішено, чи є когнітивні стилі стійкими ознаками мислення в ранньому дитячому віці, чи їх формування залежить від особливостей організації навчання. Адже більшість дослідників спрямовують свої зусилля на виявлення стильових особливостей мислення дорослої людини, тоді як період виникнення і закріплення певних когнітивних стратегій поки що досліджений явно недостатньо.
Ще одним важливим науковим напрямом є виявлення взаємосполучень окремих когнітивно-стильових особливостей, виникнення певних когнітивно-стильових комплексів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Когнітивний стиль як чинник розвитку пам'яті молодшого школяра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок