Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> удосконалення законності в державному управлінні україни

удосконалення законності в державному управлінні україни

Назва:
удосконалення законності в державному управлінні україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,12 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національна академія державного управління
при президентові України
соловйов Віктор Миколайович
УДК 35.01:35.072.2 (477): 351.9
удосконалення законності
в державному управлінні україни
25.00.01 – теорія та історія державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – | доктор юридичних наук, професор,
заслужений юрист України,
член-кореспондент АПрН України
НИЖНИК Ніна Романівна,
Національна академія державного
управління при Президентові України,
перший проректор.
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор,
заслужений юрист України
БІЛОУС Віктор Тарасович,
Національний університет державної
податкової служби України, професор кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності;
кандидат наук з державного управління ГУРКОВСЬКИЙ Володимир Ігорович,
Служба безпеки України, Департамент спеціальних телекомунікаційних систем
та захисту інформації, заступник начальника юридичного відділу.
Провідна установа – | Національна академія Служби безпеки України, кафедра управління та оперативно-слідчої діяльності, м. Київ.
Захист відбудеться 12 травня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.810.01 у Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20, к. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий 10 квітня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.К.Майборода
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. До зовнішньополітичних пріоритетів розвитку української державності на сучасному етапі належать європейська та євро-атлантична інтеграція, утвердження принципів рівноправного партнерства, взаємовигідне добросусідство і співробітництво в міжнародних відносинах.
Розширення економічної присутності України на ринках Європейського Союзу (ЄС) і сусідніх держав за умови забезпечення регіональної стабільності й посилення політичних та економічних позицій у світі є коротко- та середньо-стро-ковою перспективою розбудови України. Зовнішньополітичні аспекти стра-тегічного розвитку держави мають максимально сприяти внутрішнім про-цесам: становленню громадянського суспільства та правової держави; при-веденню законодавства у відповідність з вимогами ЄС; розбудові власної незалежної правової системи; здійсненню ефективних адміністративної, полі-тичної й економічних реформ.
Внутрішні та зовнішні проблеми державного та суспільного життя в Україні зумовлені кількома тенденціями: одні спрямовані на відокремлення та децентралізацію; інші – на глобалізацію та регіоналізацію. Така ситуація перешкоджає формуванню стабільного політичного курсу, спрямованого на підвищення ефективності державного управління. Для виходу з неї в умовах децентралізації державної влади особливо важливо узгодити існуючі механізми з перетвореннями конституційного ладу України. Зовнішньо- та внутрішньо-політичні аспекти розвитку держави вимагають від науки державного управління розробки нових підходів до визначення сутності, основних категорій та принципів державного управління. Одним із напрямів дослідження має бути невід’ємний атрибут існування і розвитку демократично організо-ваного суспільства та державного управління в цілому – законність.
Проблема законності не є новою, адже вперше ця ідея з’явилися ще за часів античності. Особливого змісту законність набула з виникненням держави та права завдяки перетворенню норм моралі у формально визначені загальнообов’язкові правила поведінки. Виходячи з історичних умов виник-нення законності зазначимо, що вона нерозривно пов’язана з такими важ-ливими інститутами й аспектами державно-правового життя суспільства, як правотворчість, реалізація норм права, верховенство права, демократія, закон, державна дисципліна, права, свободи й обов’язки особистості, правова держава.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: удосконалення законності в державному управлінні україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок