Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВЧИТЕЛЯ В СИСТЕМІ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ АНГЛІЇ ТА УЕЛЬСУ

ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВЧИТЕЛЯ В СИСТЕМІ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ АНГЛІЇ ТА УЕЛЬСУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВЧИТЕЛЯ В СИСТЕМІ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ АНГЛІЇ ТА УЕЛЬСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,72 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України
 
КІЩЕНКО Юлія Володимирівна
УДК 371126.001(4-15)
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВЧИТЕЛЯ
В СИСТЕМІ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ АНГЛІЇ ТА УЕЛЬСУ
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
КИЇВ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти
АПН України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Пуховська Людмила Прокопівна,
Інститут педагогіки і психології
професійної освіти АПН України, м. Київ,
завідувач відділу порівняльної
професійної педагогіки і психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Лещенко Марія Петрівна,
Полтавський державний педагогічний
університет імені В.Г. Короленка,
завідувач кафедри дошкільної
педагогіки;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Лавриченко Наталія Миколаївна,
Інститут педагогіки АПН України, м.Київ,
старший науковий співробітник лабораторії
порівняльної педагогіки.
Провідна установа: Житомирський державний педагогічний університет
імені І.Я. Франка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Житомир.
Захист відбудеться “25" жовтня 2000 р. о 15 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий " 7 " вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Складні процеси сучасного суспільного розвитку в Україні, що супроводжуються соціальною та економічною нестабільністю, зміною системи суспільних цінностей, переосмисленням життєдіяльності, зумовили нові вимоги до особистості вчителя. Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", цільовою комплексною програмою "Вчитель", концепцією педагогічної освіти перед педагогічними кадрами поставлено завдання постійного підвищення професійного рівня й майстерності.
Від учителя, якості його підготовки та професійної діяльності залежить оновлення середньої освіти та школи взагалі. Пряма залежність якості загальної середньої освіти від якості діяльності вчителя відносить формування педагогічної майстерності до однієї з найважливіших проблем педагогічної теорії та практики.
Суттєвим джерелом визначення сучасної стратегії у галузі педагогічної освіти в Україні є аналіз світового досвіду підготовки вчителів у різних освітніх системах. Українські вчені досліджували підготовку вчителів переважно у високорозвинених країнах, таких як США, Німеччина, Велика Британія. До грунтовних робіт, які були виконані на матеріалах декількох країн, належать дослідження: проблем становлення і розвитку міжнародного вчительського руху (О.В.Сухомлинська); сучасних технологій підготовки вчителів до естетичного виховання у Великій Британії, Канаді, США ( М.П. Лещенко ); професійної підготовки вчителів у країнах Західної Європи в другій половині ХХ ст.(Л.П.Пуховська).
Низка досліджень проблем розвитку освіти у Великій Британії (Г.М.Алексевич, Н.М.Лавриченко, Л.М.Латун, О.І.Локшина) в певних аспектах стосуються вчителя, його ролі в поліпшенні навчально-виховного процесу. Проблеми англійської школи і вчителя вивчали також російські вчені Н.В.Воскресенська, В.П.Лапчинська, Л.А.Торяник, Ю.С.Алферов, Г.А.Андреєва, Є.Б.Лисова та інші.
В останнє десятиріччя увага вітчизняних дослідників зосередилася на процесах радикальної перебудови системи підготовки вчителів у Великій Британії, зміст якої відображається в самій назві реформи кінця 80-х – початку 90-х років. У провідних державних документах міститься стрижневе поняття "school-based teacher education", що перекладається як "підготовка вчителя з центром у школі".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВЧИТЕЛЯ В СИСТЕМІ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ АНГЛІЇ ТА УЕЛЬСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок