Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Рання діагностика, профілактика і лікування мікроелементозів (Se і Co) телят

Рання діагностика, профілактика і лікування мікроелементозів (Se і Co) телят

Назва:
Рання діагностика, профілактика і лікування мікроелементозів (Se і Co) телят
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,47 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Білоцерківський державний аграрний університет
УДК 636.087:636.2:619:616.07
Личук Микола Григорович
Рання діагностика, профілактика і лікування мікроелементозів (Se і Co) телят
16.00.01 – діагностика і терапія тварин
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівській державній академії ветеринарної медицини
ім. С.З.Ґжицького Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – кандидат біологічних наук, професор
Стадник Андрій Максимович,
Львівська державна академія ветеринарної
медицини ім. С.З.Ґжицького,
завідувач кафедри внутрішніх хвороб тварин
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, професор Кондрахін Іван Петрович, Кримський державний аграрний університет,
завідувач кафедри терапії та клінічної діагностики;
кандидат ветеринарних наук, доцент Береза Володимир Ілліч,
Національний аграрний університет, кафедра терапії та клінічної діагностики
Провідна установа
Харківська державна зооветеринарна академія Міністерства аграрної політики України, кафедра внутрішніх хвороб тварин, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “7” лютого 2003 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27. 821. 02 у Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09117, м. Біла Церква, вул. Ставищанська, 126; навчальний корпус № 8, ауд. № 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Автореферат розісланий “27” грудня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради ________________ Стадник П.О.В С Т У П
Актуальність теми. Однією з важливих проблем сучасної ветеринарної науки і практики в галузі тваринництва є одержання здорового приплоду, збереження його в період вирощування, лікування молодняку та профілактика захворювань.
Великих збитків тваринництву завдають мікроелементози, спричинені, зокрема, нестачею селену і кобальту (Хенниг А., 1976; Кузнецов С.Г., 1991 та ін.).
Клінічні ознаки, характерні для нестачі селену i кобальту, є досить вираженими лише при тяжких дефіцитних станах. Субклінічний перебіг мікроелементозів проявляється неспецифічними і навіть типовими, але не патогномонічними ознаками: зниженням приросту маси тіла, зміною шкіри і волосяного покриву, алотріофагією, порушенням кровотворення, анемією і гіпоксією, гепатодистрофією, за якими діагностувати хворобу досить складно (Underwood E.I., 1977). Гіпомікроелементози, спричинені нестачею селену та кобальту в кормах, широко розповсюджені в різних господарствах західної біогеохімічної зони, що завдає значних збитків тваринництву (Сучков Б.П., 1978, 1980; Кравців Р.Й, 1989, 1992; Судаков М.О., 1991). У той же час рання діагностика, патогенез, лікування та комплексна профілактика цих мікроелементозів на сьогодні є недостатньо вивченими.
Використання з лікувальною метою неорганічних солей дефіцитних мікроелементів не завжди забезпечує належний рівень мікроелементів у тканинах, що зумовлено досить невисокою доступністю їх, утворенням нерозчинних ком- плексних сполук, невідповідністю стандартних преміксів біогеохімічним особливостям регіону. Причому, підвищення рівня біогенних мікроелементів у раціоні для досягнення оптимального метаболізму викликає інколи порушення обміну речовин і токсикози. У зв'язку з цим доцільним, на наш погляд, є застосування хелатних сполук мікроелементів, оскільки вони, порівняно з іншими їхніми органічними і неорганічними формами, є оптимальною для організму формою сполучення біогенних металів і мають високу біологічну доступність (Лебедев Н.И., 1990; Кравців Р.Й., 1992). Проте методика застосування їх для телят опрацьована недостатньо. У зв'язку з цим тема роботи є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є розділом галузевої програми науково-дослідної роботи Мініс-терства аграрної політики України, шифр 9/4, “Розробка методів діагностики, комплексної профілактики мікроелементозів тварин у регіоні та покращення якості продукції тваринництва”; номер держреєстрації 0199U0004483.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Рання діагностика, профілактика і лікування мікроелементозів (Se і Co) телят

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок