Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКСПОРТУ ТРАНСПОРТНИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКСПОРТУ ТРАНСПОРТНИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКСПОРТУ ТРАНСПОРТНИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,35 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
Ковзель Микола Олегович
УДК 656.078
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКСПОРТУ ТРАНСПОРТНИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.00.03 - економіка та управління національним господарством
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків-2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українській державній академії залізничного транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Кулаєв Юрій Федорович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Шинкаренко Володимир Григорович,
Харківський національний автомобільно-дорожний університет,
завідувач кафедри менеджменту;
доктор економічних наук, ст. науковий співробітник
Новікова Алла Михайлівна,
ДП „Державний автотранспортний науково-дослідний
та проектний інститут”,
заступник директора з наукової роботи.
Захист відбудеться “27” червня 2008 р. О 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.820.05 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Українській державній академії залізничного транспорту за адресою: м. Харків, пл. Фейєрбаха, 7, ауд. 3.501.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Української державної академії залізничного транспорту за адресою: м. Харків, пл. Фейєрбаха, 7, ауд. 2.209.
Автореферат розіслано “23” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чорнобровка І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У даний час світовий об'єм експорту транспортних послуг складає приблизно 1850 млрд. дол. США. Найбільшими країнами по наданню транспортних послуг є США - 18 %, країни Європейського союзу - 42 %, зокрема Великобританії - 7,7 %, Франції - 6,1 %, Німеччини - 5,9 %. В цих країнах продаж послуг досягає - 25 - 33 % від загального об'єму експорту товарів.
Вивчення динаміки статистичних даних за останні 20 років показує, що темпи зростання експорту послуг в світі складають 9,8 - !0,0 % при зростанні експорту товарів 7,8 -8,0 %. У країнах Південно-Східної Азії темпи зростання послуг за цей період складали - 16,6%.
В Україні доходи від експорту транспортних послуг в 2007 р. склали 6,1 1 млрд. дол. США і за останні 10 років виросли майже в 3 рази.
Вигідне геополітичне положення України, розташоване на перехресті торгових шляхів між Європою і Азією визначає розвиток нашої країни як транзитної. За оцінками зарубіжних фахівців Україна має найвищий показник транзитності в Європі. Україна має у своєму розпорядженні розвинену транспортну систему, що має значні резерви пропускної спроможності.
За експертними оцінками при середніх темпах зростання економіки України на 6-7% в рік, експорт транспортних послуг (враховуючи їх випереджаюче зростання) до 2020 року може перевищити 20 млрд. дол. США. Це означатиме не тільки істотне зростання валютних надходжень, але І збільшення робочих місць і зростання реальної зарплати працівників, зайнятих в транспортному комплексі.
Враховуючи, що в здійсненні транспортних послуг беруть участь різні види транспорт), представляє науковий і практичний Інтерес визначити роль і значення їх в зовнішньоекономічних зв'язках України. спрогнозувати їх розвиток, визначити соціальну і економічну продуктивність, умови і чинники, що впливають на їх розвиток, а також інвестиційні пріоритети.
У розвинених країнах, як правило, розвинена сфера послуг. У цій області-індустрії зайнята переважна частина працездатного населення -40-50 %. а обороти прибуткових надходжень складають 10-12% від валового внутрішнього продукт). На відміну від зарубіжних країн в Україні частка транспортних послуг складає 71%, що свідчить про відставання розвитку індустрії послуг в країні оскільки в розвинених країнах превалюють об'єми послуг нетранспортного характер}.
Разом з тим простежується стійка позитивна тенденція випередження зростання послуг нетранспортного характеру і по прогнозних оцінках до 2015 року частка транспортних послуг в загальному об'ємі знизиться до 60%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКСПОРТУ ТРАНСПОРТНИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок