Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КАНАЛІВ, СИГНАЛІВ І СИСТЕМ ЗВ'ЯЗКУ З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕНЗОРНИХ МЕТОДІВ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КАНАЛІВ, СИГНАЛІВ І СИСТЕМ ЗВ'ЯЗКУ З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕНЗОРНИХ МЕТОДІВ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КАНАЛІВ, СИГНАЛІВ І СИСТЕМ ЗВ'ЯЗКУ З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕНЗОРНИХ МЕТОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,24 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство транспорту України
Українська державна академія залізничного транспорту
Григор’єва Тетяна Ігорівна
УДК 621.39
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КАНАЛІВ, СИГНАЛІВ І СИСТЕМ ЗВ'ЯЗКУ З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕНЗОРНИХ МЕТОДІВ
05.12.02 – телекомунікаційні системи та мережі
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії зв’язку ім. О.С. Попова Державного комітету зв’язку та інформатизації України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Поповський Володимир Володимирович, зав. кафедрою телекомунікаційних систем Харьківського національного університету радіоелектроніки.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор Борщ Валентин Іванович,
зав. кафедрою автоматичного електрозв’язку Одеської національної
академії зв’язку ім. О.С. Попова;
- кандидат технічних наук Титаренко Лариса Олександрівна, старший науковий співробітник, докторант Харьківського національного університету радіоелектроніки.
Провідна установа: Український науково – дослідний інститут радіо і телебачення
Державного комітету зв’язку та інформатизації України, відділ систем радіозв’язку, м. Одеса.
Захист відбудеться „ 16 ” жовтня 2003р. о „ 14 ” годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.820.01 при Українській державній академії залізничного транспорту за адресою: Україна,65050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Української державної академії залізничного транспорту за адресою: Україна,65050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
Автореферат розісланий „ 9 ” вересня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к. т. н., доцент М.В. Книгавко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Запропонована дисертація присвячена розробці методики побудови математичних моделей каналів, сигналів і систем зв'язку за допомогою апарату тензорного аналізу, що розширює можливості аналізу і синтезу цих моделей порівняно с традиційним математичним апаратом.
Актуальність теми. У процесі пізнання й у повсякденній діяльності винятково важливу роль відіграють моделі, тому що в будь-якій дії, процесі або стані в тім чи іншому вигляді присутні моделі. Особливу роль відіграють математичні моделі, де строгість визначень і постановок задач, формалізований підхід дозволяє, абстрагуючись від конкретного змісту задачі, одержувати на основі використовуваних моделей усі можливі висновки і рішення, а потім, повернувшись до змістовної частини, проаналізувати отримані результати і досягти необхідних властивостей. Спроби віддалитися від математики, як правило, приводять до втрати якості рішень, або дотримуючись М. Месаровича, “відмовляючись від використання точної мови (тобто математики) ми нічого не виграємо”.
Сучасні телекомунікаційні системи (ТКС) будуються на базі семирівневої еталонної моделі взаємодії відкритих систем, що визначає можливість їхнього спільного функціонування і використання цифрових технологій типу PDH, SDH, FR, ATM і ін. Семирівнева модель є досить загальною декларативною моделлю, відповідно до якої, в основному, і здійснюється синтез ТКС. Функціональні моделі ТКС і їхні фрагменти можуть бути статичними або динамічними. Для моделювання реальних динамічних систем використовують, в основному диференціальні моделі. Для математичного моделювання структурних властивостей ТКС застосовуються мережні методи, в основі яких лежить теорія графів. Як математичний об'єкт конкретних мереж застосовують матриці інциденцій, зв’язності, суміжності та ін. З використанням матричних методів дослідження структурних властивостей ТКС можливо вирішити багато практично важливих задач. Однак, деякі задачі дуже важко піддаються вирішенню цим методом, тому що дані матриці не мають властивості інваріантості при переході від однієї системи координат до іншої, або при переході від однієї структури до іншої. Розв'язувана з використанням цих матриць задача аналізу носить багато в чому локальний, статичний та ендемічний характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КАНАЛІВ, СИГНАЛІВ І СИСТЕМ ЗВ'ЯЗКУ З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕНЗОРНИХ МЕТОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок