Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,17 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
СТИРЕНКО Лілія Миколаївна
УДК 006.91 (075.8)
 
УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність: 08.00.04 ? економіка і управління
підприємствами ( харчова промисловість)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук,
Перетятько Микола Васильович
доцент кафедри обліку і аудиту Національного
університету харчових технологій МОН України
Офіційні опоненти: Крисанов Дмитро Федосович, доктор економічних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу форм і методів господарювання в агропродовольчому комплексі (Державна установиа “Інститут економіки та прогнозування НАН України” )
Сіднєва Жанна Констянтинівна, к.е.н., доцент, провідний науковий спеціаліст (Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України)


Захист відбудеться 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.01 в Національному університеті харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68, учбовий корпус В, аудиторія В-308.
 
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного університету харчових технологій, за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Марченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах близької перспективи набуття Україною членства в СОТ й інтеграції з ЄС підвищення якості продукції розглядається як вирішальна умова зростання конкурентоспроможності національних товарів на внутрішньому та зовнішньому ринках. Конкурентоспроможність національних товарів виступає сьогодні як основна умовах забезпечення ефективності від реалізації намірів євроінтеграції та вступу до СОТ.
Необхідність підвищення якості продукції продиктована не лише потребами зростання конкурентоспроможності національних товарів в очікуванні значної лібералізації зовнішньоторговельних відносин, але й зростанням вимог національного споживача до якості життя, зростанням конкуренції між вітчизняними виробниками.
Якість вітчизняної продукції виступає інтегральним показником рівня розвинутості промислового потенціалу держави та сучасності технологій, підтримання іміджу держави як експортера і впливового учасника міжнародних торговельно-економічних відносин.
Процеси глобалізації світогосподарських відносин, результатом яких стає поступова ліквідація національних особливостей виробництва продукції та ідентичність асортиментного наповнення товарних ринків, призвели до необхідності уніфікації вимог до якості, незалежно від країни виробництва продукції. Гарантом забезпечення якості продукції стали міжнародні стандарти серії ISO.
Серед загальної кількості підприємств, які функціонують з використанням вимог міжнародних систем якості саме на підприємства харчової промисловості припадає найбільша питома вага від загальної їх кількості. Впровадження міжнародних стандартів серії ISO в харчову промисловість України бере початок з кінця ХХ століття. Піонерами даного процесу стали підприємства ? активні учасники зовнішньої торгівлі, або підприємства в структурі власності яких представлена іноземна інвестиція. Поступове становлення ринкових відносин спонукали до зростання активності запровадження міжнародних стандартів якості в харчовій промисловості та управління нею.
Зважаючи га актуальність активізації діяльності з запровадження систем менеджменту якості на промислових підприємствах України слід відзначити зростання кількості наукових досліджень в даній галузі знань. На сьогодні наукове забезпечення управління якістю представлене в працях провідних всесвітньовідомих науковців: Фейгенбаума А., Демінга В. Едварда, Джурана Дж, Ісікави К., Кросбі Ф. та інших.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок