Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЮВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ СТАЛІ ПОРОШКОВИМ ДРОТОМ У ПРОМІЖНОМУ КОВШІ МБЛЗ

УДОСКОНАЛЮВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ СТАЛІ ПОРОШКОВИМ ДРОТОМ У ПРОМІЖНОМУ КОВШІ МБЛЗ

Назва:
УДОСКОНАЛЮВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ СТАЛІ ПОРОШКОВИМ ДРОТОМ У ПРОМІЖНОМУ КОВШІ МБЛЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,83 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАБАНІН Анатолій Якович
УДК 669.146+621.778
УДОСКОНАЛЮВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ СТАЛІ
ПОРОШКОВИМ ДРОТОМ У ПРОМІЖНОМУ КОВШІ МБЛЗ
Спеціальність 05.16.02
"Металургія чорних металів"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті, кафедра "Електрометалургія і конвертерне виробництво сталі", МОН України, м. Донецьк.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Заслужений діяч науки та техніки України
Дюдкин Дмитро Олександрович,
заступник генерального директора
ВАТ "Завод "Універсальне устаткування"
(м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки України Казачков Євген Олександрович, Приазовський державний технічний університет, завідувач кафедрою теорії металургійних процесів (м. Маріуполь);
кандидат технічних наук Овчинніков Микола Олексійович, фірма "Комплексна обробка металургійних розплавів", генеральний директор (м. Донецьк).
Провідна установа - Національна металургійна академія України, кафедра "Металургія сталі", МОН України (м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться "__10__" _березня__ 2005 року о _____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.052.01 Донецького національного технічного університету за адресою:
83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 1-й навчальний корпус університету, ВАЗ.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного технічного університету за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, ІІ-й навчальний корпус.
Автореферат розісланий "_8__" _лютого_ 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д11.052.01,
доктор технічних наук, професор В.І. Алімов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У світовій металургійній практиці вже більш 15-20 років активно застосовуються порошкові дроти (ПД) з різними наповнювачами з метою впливу на фізико-хімічний стан розплаву, корегування хімічного складу у вузьких заданих межах, мікролегування, легування зі стабільно високим засвоєнням елементів, що введені, і в цілому для підвищення властивостей металопродукції, якості поверхні, внутрішньої структури і зниження виробничих витрат.
Найбільш широко використовуються порошкові дроти з кальційутримуючими наповнювачами. Це обумовлено необхідністю забезпечення розливаємості сталі, що розкислена алюмінієм, на МБЛЗ і можливістю багатофакторного впливу на властивості рідкої і твердої сталі. Традиційна технологія передбачає обробку розплаву порошковим дротом із сілікокальцієм у сталерозливному ковші на установці доведення металу або на агрегаті ківш-піч. У цьому напрямку досягнуті значні успіхи, що підтверджують ефективність використання цього виду дроту. При цьому відомо, що в тимчасовому інтервалі від обробки розплаву дротом до розливання металу на МБЛЗ зміст кальцію знижується на 40-50%, що завдає клопоту для забезпечення заданого його вмісту в рідкій і твердій сталі, збільшує витрати на виробництво металопродукції. У зв'язку з цим останнім часом усе більш широко досліджується можливість остаточного доведення і рафінування сталі безпосередньо в проміжному ковші (ПК) МБЛЗ. Така технологія має свої особливості, що не виключає можливість використання традиційної технології обробки розплаву в сталерозливному ковші.
Досвідчені дослідження, які проведені в цьому напрямку, дотепер не забезпечують відтворюваність і одержання стабільних заданих результатів. Цим обумовлена актуальність подальших досліджень у цій області і реалізації їхніх результатів у практиці сталеплавильного виробництва.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в зв'язку з науково-технічною темою 9.08.24НТ НАН України "Розробити наукові основи і технологічні процеси виробництва економнолегованих сталей зі спеціальними службовими властивостями, видати вихідні дані для дослідно-промислового виробництва", а також госпдоговірних тем №945-91/2308 "Розробка і впровадження технології рафінування рідкої сталі при одержанні литої заготівки", № 174/884-95/894 "Розробити й освоїти технологію введення мікролегуючих добавок у промківш під час безперервного розливання", у яких автор був виконавцем і відповідальним виконавцем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЮВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ СТАЛІ ПОРОШКОВИМ ДРОТОМ У ПРОМІЖНОМУ КОВШІ МБЛЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок