Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЦЕМЕНТУ В БЕТОНАХ

НАУКОВІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЦЕМЕНТУ В БЕТОНАХ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЦЕМЕНТУ В БЕТОНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,97 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
Нетеса Микола Іванович
УДК 691.327. 022.612 – 408.8.001.5
НАУКОВІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ
ВИКОРИСТАННЯ ЦЕМЕНТУ В БЕТОНАХ
05.23.05 - Будівельні матеріали та вироби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна Міністерства транспорту України.
Науковий консультант – доктор технічних наук, професор Пшінько Олександр Миколайович, Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, завідувач кафедри “Будівлі та будівельні матеріали”, ректор університету.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Вировий Валерій Миколайович, Одеська державна академія будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри виробництва будівельних виробів і конструкцій;
доктор технічних наук, професор Сторожук Микола Андрійович, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, професор кафедри будівельних матеріалів, виробів і конструкцій;
доктор технічних наук, професор Дудар Ігор Никифорович, Вінницький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри містобудування та архітектури.
Провідна установа: Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра фізико-хімічної механіки і технології будівельних матеріалів і виробів, м. Харків.
Захист відбудеться 11 листопада 2004 року о 13 00 на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 08.085.01 Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24а, ауд. 202.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул.. Чернишевського, 24а.
Автореферат розісланий __17 вересня_ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Баташева К.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розроблені теоретичні основи фізико-хімічної механіки бетонів і технологічні способи реалізації цілеспрямованого створення структури бетонів, в тому числі з використанням дрібнозернистих вторинних продуктів промисловості, забезпечили сучасне виробництво бетонів з широким діапазоном потрібних властивостей. Але ефективність використання цементу в бетонах залишається низькою. Особливо високі питомі витрати цементу на досягнення одиничної міцності бетонів з малими витратами цементу. При виробництві кожної тони цементу витрачається понад 200 кг умовного палива, а викиди в атмосферу вуглекислого газу та інших шкідливих речовин досягають півтори тони. Тому для вирішення актуальних в Україні економічних, енергетичних та екологічних проблем треба отримувати необхідні властивості бетонів, особливо з низькими витратами цементу, за рахунок покращення їх структури при суттєвому зменшенні витрат цементу і утилізації в них значної кількості вторинних дрібнозернистих продуктів промисловості.
Вирішити ці проблеми можливо шляхом подальшого розвитку структурних теорій міцності на основі використання досягнень фундаментальних наук. Зокрема, важливо визначити вплив дефектів структури бетонів на концентрацію напружень та деформацій в них, розвиток і розповсюдження мікро-, а потім і макротріщин.
Аналізом отриманих результатів досліджень можна знайти причини низької ефективності використання цементу в бетонах, особливо з низькими витратами цементу, та способи покращення їх структури. Один з них – зниження міжзернової пустотності і, відповідно, зниження потреби цементу за рахунок введення раціональної кількості вторинних дрібнозернистих продуктів промисловості. Таким чином, розробка наукових основ підвищення ефективності використання цементу в бетонах і на цій базі покращення їх структури, головним чином за рахунок модифікації наповнювачами із дрібнозернистих вторинних продуктів, актуально, особливо для України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЦЕМЕНТУ В БЕТОНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок