Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правові аспекти екологічного ризику

Правові аспекти екологічного ризику

Назва:
Правові аспекти екологічного ризику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,00 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Фролов Максим Олександрович
УДК 349.6(477)
Правові аспекти
екологічного ризику
Спеціальність - 12. 00.06 земельне право; аграрне право;
екологічне право; природоресурсове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі трудового, земельного і екологічного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник Доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України, Української екологічної академії наук, Академії наук вищої школи, Міжнародної слов'янської академії наук, Заслужений юрист України
АНДРЕЙЦЕВ Володимир Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри трудового, земельного і екологічного права,
декан юридичного факультету
Офіційні опоненти: Доктор юридичних наук, професор,
Академік НАН України, академік Академії правових наук України, Заслужений діяч науки і техніки
ШЕМШУЧЕНКО Юрій Сергійович,
Інститут держави і права ім.В.М.Корецького НАН України, директор
Доктор юридичних наук, професор,
КРАВЧЕНКО Світлана Миколаївна,
Львівський національний університет імені Івана Франка, юридичний факультет, професор кафедри трудового, аграрного, екологічного права
Провідна організація Одеська національна юридична академія (кафедра аграрного, земельного і екологічного права)
Захист відбудеться “_27_” лютого 2001 року о__10__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.06 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, в ауд. 253).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “_26_” січня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук, доцент БОДНАР Тетяна Валеріївна
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Питання забезпечення екологічної безпеки та зниження ступеню екологічного ризику на сьогодні є наріжним каменем інституційно-функціональних зрушень суспільного життя. Інтенсифікація темпів життя, індустріалізація промислового виробництва, висока питома вага використання у промисловості небезпечних речовин, технологій та процесів, руйнівна сила природно-стихійних явищ спонукають до системного, багатовекторного вивчення об'єктивно існуючого феномену, що є причиною та наслідком таких неоднозначних та негативних проявів сучасної цивілізації. Таке явище визначається як екологічний ризик і вивчається багатьма науками, але саме правознавство, зокрема, право екологічної безпеки, володіє унікальним інструментом опанування такою проблематикою, а саме широкою палітрою державно-владного впливу на поведінку людей з метою її корегування враховуючи об'єктивно існуючі загрози, що опосередковується у системі правовідносин.
Вивчення правових аспектів екологічного ризику дозволяє корелювати систему правових механізмів, створювати найбільш адекватну існуючим загрозам, гнучку, ефективну, економічно виважену, керовану ланку екологічної безпеки, яка реально б забезпечувала право громадян на екологічну безпеку, як запоруку реалізації усіх інших екологічних прав людини та громадянина.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Конституція України, як орієнтальний документ проголосивши право на безпечне для життя і здоров'я довкілля у якості конституційного суб'єктивного права (ст.50), тим самим визначила подальші магістральні напрямки удосконалення законодавства про екологічні ризики. Постановою Кабінету Міністрів України “Про реалізацію пріоритетних напрямів розвитку науки та техніки” від 22.06.1994р. проблеми вивчення та визначення екологічних ризиків визнано пріоритетними. Непересічне значення для поглиблення наукового пошуку щодо екологічних ризиків має і Концепція (основи державної політики) національної безпеки України, затверджена Постановою Верховної Ради України від 16.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Правові аспекти екологічного ризику

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок