Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЗАСОБІВ І СПОСОБІВ ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ДІЇ ШКІДЛИВИХ ФІЗИЧНИХ ПОЛІВ ТЕХНОГЕННОГО ПОХОДЖЕННЯ

РОЗРОБКА ЗАСОБІВ І СПОСОБІВ ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ДІЇ ШКІДЛИВИХ ФІЗИЧНИХ ПОЛІВ ТЕХНОГЕННОГО ПОХОДЖЕННЯ

Назва:
РОЗРОБКА ЗАСОБІВ І СПОСОБІВ ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ДІЇ ШКІДЛИВИХ ФІЗИЧНИХ ПОЛІВ ТЕХНОГЕННОГО ПОХОДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,83 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки україни
національний університет “львівська політехніка”
Поліщук Дмитро Володимирович
УДК 504.05
РОЗРОБКА ЗАСОБІВ І СПОСОБІВ ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ
ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ДІЇ ШКІДЛИВИХ ФІЗИЧНИХ
ПОЛІВ ТЕХНОГЕННОГО ПОХОДЖЕННЯ
Спеціальність 21.06.01 – екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кременчуцькому державному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Шмандій Володимир Михайлович,
Кременчуцький державний політехнічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри екології.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Запорожець Олександр Іванович,
національний авіаційний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри безпеки життєдіяльності;
кандидат технічних наук, доцент
Жигло Юрій Іванович,
Харківська національна академія міського господарства Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри безпеки життєдіяльності.
Провідна установа: Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться 25.11.2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРК 35.052.16 в Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12. .
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий 23.10.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Нагурський О. А.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Концентрація населення, промислового виробництва і різних транспортних засобів на відносно невеликих територіях створюють значні проблеми техногенної безпеки, які призводять до необхідності підтримки параметрів якості навколишнього середовища в науково обґрунтованих межах. Зокрема, це стосується забруднення навколишнього середовища як хімічними речовинами, так і фізичними полями (електромагнітним, шумовим, вібраційним та інш.). Хімічні речовини і фізичні поля створюють техногенний імунодефіцит, який є причиною виникнення та розвитку багатьох хвороб.
Значний внесок у вивчення цих питань зробили вчені України, Росії та інших країн: Думанський Ю. Д., Вінарська О. І., Дідковський В. С., Акименко В. Я., Запорожець О. І., Лагутін М. Ф., Шмандій В. М., Савін В. Т., Токарєв В. І., Заборов В. І., Жигло Ю. І., Сафонов В. В., Самойлюк Е. П., Аксьонов І. Я., Іванов М. І., Поспєлов П. І., Тейлор та інші.
У багатьох містах України головним джерелом забруднення навколишнього середовища став транспорт, у першу чергу автомобільний. Автомобілі виділяють близько 1200 різних шкідливих речовин, є джерелами вібрації, шуму. Значний шум створюють стаціонарні джерела підприємств (естакади навантаження-розвантаження металу, аеродинамічні установки та інш.). Зниження рівня шуму на практиці проводять як у самому джерелі його виникнення, так і через розробку заходів для зменшення його негативної дії. Указані аспекти проблеми недостатньо вивчені. Існує нагальна необхідність дослідити стан екологічної безпеки, пов’язаної із забрудненням навколишнього природного середовища техногенно навантаженого регіону фізичними полями, виявити пріоритетні джерела такого забруднення, розробити конструкції ефективних технічних засобів шумопоглинання, що дозволило б проводити моніторинг станів екологічної безпеки та зменшити вплив фізичних полів на довкілля. Зазначені обставини визначають актуальність теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими планами, програмами, темами. Дисертація виконана відповідно до Постанови Верховної Ради України від 27.02.1997 ”Основні напрямки державної політики України в галузі охорони довкілля, використанні природних ресурсів і забезпечення екологічної безпеки” та згідно з планом науково-дослідних робіт Кременчуцького державного політехнічного університету, а саме: робота № 56/04 МВ Фізика “Дослідження шумового забруднення м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЗАСОБІВ І СПОСОБІВ ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ДІЇ ШКІДЛИВИХ ФІЗИЧНИХ ПОЛІВ ТЕХНОГЕННОГО ПОХОДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок