Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИЧНОЇ ТА ЛІКУВАЛЬНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ

ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИЧНОЇ ТА ЛІКУВАЛЬНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИЧНОЇ ТА ЛІКУВАЛЬНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,37 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Міністерство охорони здоров`я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
Рилов Андрій Іванович
УДК: 61.831-005-073.432.19:612.13
ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИЧНОЇ ТА ЛІКУВАЛЬНОЇ ТАКТИКИ
У ХВОРИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ
УШКОДЖЕННЯМИ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ
14.01.03 - хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному медичному університеті
МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Сирбу Іван Федорович, Запорізький державний медичний університет, завідувач кафедрою загальної хірургії з доглядом за хворими з курсом анестезіології та реаніматології.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Криворучко Ігор Андрійович, Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН України, заступник директора по науковій праці.
- лауреат Державної премії України, доктор медичних наук, професор Десятерик Володимир Іванович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра хірургії, травматології та ортопедії ФПО.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра хірургії
та проктології.
Захист відбудеться “ 16 ” червня 2004 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.600.02 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий “ 13 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент М.Ю.Новіков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У період технологічного прогресу травматичні ушкод-ження органів черевної порожнини складають одну з найбільш важливих проблем ургентної хірургії у зв’язку з високою наступною непрацездатністю та летальністю осіб активного періоду життя (Б.С. Брискин та співавт., 2002; А.Б. Молитвословов, 2000; М. Ilton et all., 1999). Частота ушкоджень підшлункової залози, за свідченнями багатьох авторів, на сьогодні досягає 8–15 % від загального числа травм органів черевної порожнини і продовжує зростати (О.Г. Калинкин, 2002; В.М. Короткий та співавт., 2001).
Глибоке заочеревинне розташування підшлункової залози, її здатність до продукції активних ферментів, тісне сусідство з такими органами, як печінка, селезінка, шлунок, дванадцятипала кишка, тонка і товста кишка, а також аорта, ворітна вена, очеревинні судини безпосередньо позначається на подальшому характері загальних клінічних проявів ушкоджень. При цьому, травма підшлункової залози супроводжується, як правило, множинним та поєднаним характером ушкоджень інших органів. В середньому у одного хворого з множинною травмою залози можливе пошкодження відразу 2–4 органів, у тому числі й судин черевної порожнини та заочеревинного простору (Ф.Х. Королев та співавт., 2000; S. Kanvar et all., 1999).
Важливою особливістю ушкоджень підшлункової залози є велика частота розвитку ускладнень, таких як гострий травматичний панкреатит, парапанкреатит, шок, панкреатогенний перитоніт, гнійно-септичні ускладнення (Р.В. Вашетко та співавт., 2000; Р. Lankisch et all., 1999). Початкові клінічні ознаки, як безпосередньо травми залози, так і її ускладнень, на думку багатьох хірургів, проявляються за відсутністю патогномонічних симптомів, що приводить до запізнілої діагностики, несвоєчасних профілактичних, лікувальних терапевтичних та хірургічних програм, сприяючи розвитку тяжких ускладнень та високої летальності (В.С.Савельєв та співавт., 1999; M.Kulanpaa-Back, 2001). У зв’язку з цим травма підшлункової залози належить до найбільш тяжких ушкоджень органів черевної порожнини, що являють собою як насамперед пряму загрозу життю хворого, так і в результаті розвитку ускладнень, що розрізняються різноманіттям форм, швидкоплинністю, труднощами діагностики та хірургічної корекції, високою летальністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИЧНОЇ ТА ЛІКУВАЛЬНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок