Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНІ ФІНАНСИ ТА РЕФОРМУВАННЯ МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНІ ФІНАНСИ ТА РЕФОРМУВАННЯ МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ

Назва:
ДЕРЖАВНІ ФІНАНСИ ТА РЕФОРМУВАННЯ МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,70 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Луніна Інна Олександрівна
УДК 336.1
ДЕРЖАВНІ ФІНАНСИ
ТА РЕФОРМУВАННЯ МІЖБЮДЖЕТНИХ
ВІДНОСИН УКРАЇНИ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН України
Науковий консультант доктор економічних наук, професор, академік НАН України Геєць Валерій Михайлович,
Інститут економічного прогнозування НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Василик Остап Дмитрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедрою фінансів, грошового обігу та кредиту;
доктор економічних наук, професор
Федосов Віктор Михайлович,
Київський національний економічний університет, завідувач кафедрою фінансів;
доктор економічних наук, професор
Гриценко Андрій Андрійович,
Рада Національного банку України, заступник керівника Апарату - Керівник експертно-аналітичного центру з питань грошово-кредитної політики.
Провідна установа Науково-дослідний фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України, відділ фінансових ресурсів держави (м. Київ).
Захист відбудеться “28” листопада 2001 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: вул. Панаса Мирного, 26, м. Київ, 01011.
Автореферат розісланий “25” жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І.Левчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реформування системи державних фінансів – ключова проблема процесів трансформації української економіки. Розроблення ефективних методів фінансової політики є особливо важливим і актуальним у контексті стратегічних завдань макроекономічної стабілізації та економічного зростання в Україні. Більшість елементів системи державних фінансів України було сформовано за часів командно-адміністративної економіки, коли державний і місцеві бюджети не відігравали активної ролі, а слугували лише грошовим вираженням планів соціально-економічного розвитку. У країнах з ринковою економікою державним фінансам належить важлива роль у забезпеченні економічного зростання, ефективного використання народногосподарських ресурсів і розв’язання проблем соціальної справедливості. Саме тому перехід до ринкової економіки, а також зміна економічної системи взагалі та фінансової системи зокрема (особливо в умовах поглиблених змін в економічній моделі країни) вимагають теоретичного обґрунтування трансформаційних процесів у системі державних фінансів і складових реформування міжбюджетних відносин.
Актуальність теми. Найважливішим напрямом економічних реформ в Україні є створення цілісної концепції реформування системи державних фінансів і міжбюджетних відносин, яка має ґрунтуватися на зміні функцій держави при переході до ринкової економіки. Це вимагає розробки наукових підходів до створення ефективної податкової системи, адекватної новим умовам політики державних видатків, і визначення шляхів підвищення ефективності функціо-нування бюджетної системи України.
Серйозною перешкодою на шляху структурних реформ і оздоровлення всієї системи державних фінансів України є широке субсидування підприємств. В перехідній економіці надання підтримки підприємствам здійснюється не тільки у прямих, але нерідко і в прихованих або неявних формах. У даний час мова повинна йти про розвиток концептуальних підходів до вибору допустимих і ефективних форм реалізації податкової та бюджетної політики, які б сприяли прискоренню адаптаційних процесів і економічному зростанню.
Підвищення ефективності фінансової політики України потребує роз-в’язання проблем формування місцевих бюджетів і вдосконалення міжбюджетних відносин. Це має важливе значення з точки зору як виконання соціальних функцій держави, так і забезпечення умов для економічного зростання в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ДЕРЖАВНІ ФІНАНСИ ТА РЕФОРМУВАННЯ МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок