Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ГЕОІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНЖЕНЕРНИХ КОМУНІКАЦІЙ В ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ

МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ГЕОІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНЖЕНЕРНИХ КОМУНІКАЦІЙ В ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ГЕОІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНЖЕНЕРНИХ КОМУНІКАЦІЙ В ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,89 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Генсецький Микола Петрович
УДК 528.4+528.74:625
МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ГЕОІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНЖЕНЕРНИХ КОМУНІКАЦІЙ В ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ
05.24.01 – Геодезія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, професор Старовєров Володимир Сергійович,
Київський національний університет будівництва і архітектури, професор кафедри інженерної геодезії.
Офіційні опоненти:
Заслужений працівник освіти України, доктор технічних наук, професор Черняга Петро Гервазійович, декан факультету землеустрою та геоінформатики, завідувач кафедри геодезії і геоінформатики Національного університету водного господарства та природокористування;
кандидат технічних наук, доцент Рябчій Владислав Валерійович, доцент кафедри геодезії Національного гірничого університету.
Провідна установа:
Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра геодезії, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться 6 липня 2004 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.09 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий 2 червня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент О.П. Ісаєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інженерні комунікації (ІК) населених пунктів належать до складних просторових систем. Головними завданнями в процесі експлуатації є визначення їх положення на місцевості, забезпечення надійності функціонування та зниження аварійності, моніторинг ІК.
Прокладка ІК по відомчому принципу збільшила навантаження на 1м2 території. Четверта частина комунікацій, особливо трубопровідні, знаходиться в аварійному стані. Більше 30-ти років питання експлуатації зводились до проведення профілактичних та поточних ремонтів, вибіркових капітальних робіт, локалізації аварій. Важливим питанням модернізації ІК, застосуванням нових технологій подачі та розподілу видів носія (вода, газ, тепло, струм тощо) приділялось мало уваги. За 12 років незалежності держави це привело до ряду техногенних катастроф: аварії каналізаційних комунікацій в м. Одесі, м. Харкові, курортних містах Кримської АР. Залишаються невирішеними проблеми водопостачання м. Львова та безперебійного забезпечення населених пунктів України теплоенергетичними носіями.
Основна специфіка сфери ІК пов’язана з необхідністю створення просторово-топологічних мережевих моделей, які підтримуються не звичайними інструментальними ГІС, а спеціалізованими. Джерела просторових даних у виді існуючих топографічних планів і планів знімань ІК, які в роботі беруться за основу картографічного забезпечення ГІС, не можуть оперативно видавати інформацію про стан ІК.
Тільки геоінформаційні системи спроможні вести моніторинг ІК, забезпечити оперативність отримання необхідної інформації та надійність її обробки. З розвитком комп’ютерного та програмного забезпечення, вибору моделі просторових даних, приладного забезпечення нового покоління вдосконалюється методика геоінформаційного забезпечення ІК в експлуатаційних системах. Саме цими критеріями обумовлена актуальність дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Проведені дослідження безпосередньо пов’язані з такими державними і відомчими програмами:
1. Постанова Кабінету Міністрів України № 409 від 05.05.97р. “Про забезпечення надійності й безпечної експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж”.
2. Положення про державну систему моніторингу довкілля, затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 391 від 30.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ГЕОІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНЖЕНЕРНИХ КОМУНІКАЦІЙ В ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок