Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАЛЕНДАРНО-ОБРЯДОВИЙ ФОЛЬКЛОР ЗАХІДНОГО ПОЛІССЯ: РЕГІОНАЛЬНА СПЕЦИФІКА ТА ДИНАМІКА ПОБУТУВАННЯ

КАЛЕНДАРНО-ОБРЯДОВИЙ ФОЛЬКЛОР ЗАХІДНОГО ПОЛІССЯ: РЕГІОНАЛЬНА СПЕЦИФІКА ТА ДИНАМІКА ПОБУТУВАННЯ

Назва:
КАЛЕНДАРНО-ОБРЯДОВИЙ ФОЛЬКЛОР ЗАХІДНОГО ПОЛІССЯ: РЕГІОНАЛЬНА СПЕЦИФІКА ТА ДИНАМІКА ПОБУТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,99 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
 
БІЛИК ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 39(477.41/.42)
КАЛЕНДАРНО-ОБРЯДОВИЙ ФОЛЬКЛОР ЗАХІДНОГО ПОЛІССЯ: РЕГІОНАЛЬНА СПЕЦИФІКА ТА ДИНАМІКА ПОБУТУВАННЯ
10.01.07 – фольклористика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Волинського державного університету імені Лесі Українки.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Давидюк Віктор Феодосійович
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
професор кафедри української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кирчів Роман Федорович
Інститут народознавства НАН України,
провідний науковий співробітник
 
кандидат філологічних наук
Міндер Тетяна Йосипівна
Відкритий міжнародний університет
розвитку людини „Україна”,
старший викладач кафедри документознавства та інформаційної діяльності
Захист відбудеться 28 вересня 2007 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.13 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
Із дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 27 серпня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.13
кандидат філологічних наук, доцент Я. І. Гарасим
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дослідження українського фольклору останніх років гостро відчуває нестачу регіональних студій. На науковій доцільності таких досліджень ще в кінці ХІХ – на початку ХХ ст. наголошували М. Драгоманов, І. Франко, В. Гнатюк Драгоманов М. Розвідки про українську народну словесність і письменство. – Т. І // Збірник філологічної секції НТШ. – Т.ІІ. – Львів, 1899. – С. 125-127; Т. ІІІ // Там само. – Т. VІІ. – Львів, 1906. – С. 338; Франко І. Вибрані статті про народну творчість. – Київ, 1955. – С. 240-241; Гнатюк В. Причинки до пізнання Гуцульщини // Записки НТШ. – Т. 123-124. – Львів, 1917. – С. 1-2., аргументуючи тим, що фольклористичне вивчення усіх районів України створює ґрунт для усвідомлення загальнонаціонального. Не змінилася докорінно ця ситуація й на нинішній час. Розуміння усього комплексу української етнокультурної традиції вимагає ґрунтовного пізнання регіональних і локальних складових національного фольклору. Тим часом нестача регіональних досліджень все ще гальмує цей процес. Повною мірою це стосується й різноаспектних досліджень Західного Полісся.
У сучасній науці Західне Полісся окреслюється як регіон уповільненого соціально-економічного та культурного розвитку, для якого характерні багатовіковий бездержавний період, відсутність чіткої етнонаціональної самоідентифікації, російські та польські культурні впливи, а також віддаленість від промислових центрів. Перераховані чинники в різний час істотно сприяли відносній ізольованості регіону від основного етнічного масиву, що загалом і призвело до виокремлення регіону серед інших фольклорно-етнографічних зон, а почасти – формуванню та збереженню реліктових явищ у традиційній культурі в цілому та в календарно-обрядовому фольклорі зокрема. Останній під багатовіковим нашаруванням зберігає чимало архаїчних специфічних рис локального побутування. На цій відмінній рисі – законсервованості календарно-обрядового фольклору – неодноразово наголошували збирачі та дослідники народної пісенності Західного Полісся. Свого часу відомий етнограф-славіст К. Мошинський у листі до Ф. Колесси писав: „Народні пісні Полісся (зокрема деякі веснянки й колядки) справили на мене незабутнє враження, видалися мені особливо давніми, „прастарими” З листування Ф. Колесси // Народна творчість та етнографія. – 1971. – № 4. – С. 56..
Календарно-обрядова поезія українців віддавна привертала увагу збирачів та дослідників фольклору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КАЛЕНДАРНО-ОБРЯДОВИЙ ФОЛЬКЛОР ЗАХІДНОГО ПОЛІССЯ: РЕГІОНАЛЬНА СПЕЦИФІКА ТА ДИНАМІКА ПОБУТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок