Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ПРОФЕСІЙНОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ МОЛОДІ ЗАСОБАМИ ІНТЕРНЕТ

ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ПРОФЕСІЙНОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ МОЛОДІ ЗАСОБАМИ ІНТЕРНЕТ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ПРОФЕСІЙНОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ МОЛОДІ ЗАСОБАМИ ІНТЕРНЕТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Михайла Коцюбинського
ОСАДЧИЙ Вячеслав Володимирович
УДК 37.048.4:004.738.5
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ПРОФЕСІЙНОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ МОЛОДІ ЗАСОБАМИ ІНТЕРНЕТ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Вінниця - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти
АПН України, м.Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Сисоєва Світлана Олександрівна, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідувач відділу педагогічних технологій неперервної професійної освіти, м.Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Стефаненко Павло Вікторович, Донецький національний технічний університет, декан радіотехнічного факультету, м.Донецьк
кандидат педагогічних наук Кадемія Майя Юхимівна, Вище професійне училище №4, заступник директора, м. Вінниця
Провідна установа: Херсонський державний університет, кафедра педагогіки і психології, Міністерство освіти і науки України, м.Херсон.
Захист відбудеться 17 січня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. М.Коцюбинського за адресою: 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені М.Коцюбинського (21001, м. Вінниця, вул. Острозького, 32)
Автореферат розісланий 5 грудня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М.Коломієць


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Вибір професії молодою людиною з урахуванням своїх індивідуально-психологічних особливостей, здібностей і нахилів в умовах швидкозмінного світу, глобальних трансформацій та соціально-економічних перетворень в Україні набуває вагомості державної політики, про що наголошується у Законі України "Про освіту" (1991), Указі Президента “Про основні напрями реформування професійно-технічної освіти в Україні” (1996), Концепції професійної освіти (1991), Концепції державної системи професійної орієнтації населення (1994). Разом із тим існують певні суперечності у вирішенні цієї проблеми: між завищеним рівнем соціальних претензій у молодих людей та дійсним станом їхньої професійної придатності; між вимогами, що висуваються до оволодіння професією, та реальними можливостями особистості; між сформованою в процесі власного досвіду інформацією про світ професій та актуальними відомостями про ринок праці, стан і розвиток суспільства.
Процес професійного консультування передбачає планомірну і кропітку роботу з молодою людиною щодо вибору майбутньої професії. Одним з головних напрямів модернізації й удосконалення цього процесу є використання можливостей нових інформаційних технологій, які знаходять все більше використання в різних сферах нашого суспільства. У Законі "Про національну програму інформатизації" (1998), Концепції Національної програми інформатизації (1998), Указі Президента України "Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні" (2000) підкреслюється важливість використання нових інформаційних технологій в умовах інформаційного суспільства, зокрема для освітньої галузі. Саме тому проблема створення педагогічної технології професійного консультування молоді на основі використання нових інформаційних та телекомунікаційних засобів набуває особливої актуальності.
Дослідженню проблем професійної освіти, професійного консультування та професійного самовизначення молоді завжди приділялася належна увага, а саме: теоретико-методологічним основам неперервної професійної освіти (С.У. Гончаренко, І.А. Зязюн, Н.Г. Ничкало, С.О. Сисоєва); проблемам профорієнтації та професійного консультування молоді (М.М. Дьяченко, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ПРОФЕСІЙНОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ МОЛОДІ ЗАСОБАМИ ІНТЕРНЕТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок