Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ НАУКОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ

ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ НАУКОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ

Назва:
ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ НАУКОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ТРУСІЙ ОКСАНА МИКОЛАЇВНА
УДК 911.3.001/477
ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ
НАУКОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ
Спеціальність 11.00.02 – економічна та соціальна географія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної та соціальної географії географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник
доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України,
Заслужений діяч науки і техніки України
Олійник Ярослав Богданович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
декан географічного факультету
Офіційні опоненти:
доктор географічних наук, професор
Заслужений діяч науки і техніки України
Топчієв Олександр Григорович,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова, завідувач кафедри
економічної та соціальної географії
кандидат географічних наук, професор
Загородній Володимир Васильович,
Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова,
професор кафедри економічної та соціальної географії.
Захист відбудеться «17» червня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.07 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, ДСП-680, просп. Акад. Глушкова, 2; конференц-зал географічного факультету (ауд. 312).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58
Автореферат розісланий «16» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук, професор С.І.Іщук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перспективи соціально-економічного розвитку України та її регіонів, інтеграція країни до світового співтовариства значною мірою залежать від стану наукового потенціалу, що характеризується складністю, структурністю, ієрархічністю елементів. Його особливості як складової економічного потенціалу країни зумовлюють специфіку її регіонального розвитку, територіальну організацію господарської діяльності. У цих умовах зростає необхідність прискорення науково-технічного прогресу і впровадження його результатів у виробництво регіонів країни.
Механізм формування та використання наукового потенціалу впливає на господарські зв’язки між окремими ланками національної економіки, визначає ефективність процесів використання природних та трудових ресурсів регіонів, спеціалізацію і експортний потенціал їх виробничих систем. Розміщення та специфіка використання наукового потенціалу характеризується істотними регіональними відмінностями, що зумовлює необхідність суспільно-географічного дослідження його територіальної організації.
Теоретико-методологічні основи суспільно-географічного дослідження наукового потенціалу містяться у працях С.І.Іщука, Я.Б. Олійника, М.Д. Пістуна, А.В. Степаненка, О.Г. Топчієва, О.І. Шаблія та ін.
Дослідженням конкретних проблем формування, використання та розвитку наукового потенціалу присвячені праці Б.М. Данилишина, С.І. Дорогунцова, Г.М. Доброва, В.М. Євтушенка, О.П. Зінченка, В.П. Ільчука, Л.Ф. Радзієвської, А.С. Філіпенка та ін. Проте недостатньо вивченими є особливості формування наукового потенціалу на регіональному рівні, значущість і необхідність подальших досліджень. В першу чергу, це стосується теоретико-методологічних підходів до суспільно-географічного дослідження наукового потенціалу, визначення принципів та індикаторів його використання. Водночас потребують розробки методичні основи дослідження наукового потенціалу, виявлення чинників його розвитку, аналіз особливостей територіальної організації та обґрунтування напрямків ефективного використання. Все це зумовило вибір теми, визначило мету і завдання дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в рамках науково-дослідної роботи, що проводиться в Київському національному університету імені Тараса Шевченка на кафедрі економічної та соціальної географії і пов’язане з темами: “Суспільно-географічні основи регіонального природокористування” (№ державної реєстрації 0101U001568) та “Суспільно-географічне дослідження регіональної екологічної безпеки” (№ державної реєстрації 0106U005754).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ НАУКОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок