Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ У СПЕЦІАЛЬНИХ (ВІЛЬНИХ) ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ УКРАЇНИ (НА МАТЕРІАЛАХ СЕЗ “ЯВОРІВ”)

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ У СПЕЦІАЛЬНИХ (ВІЛЬНИХ) ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ УКРАЇНИ (НА МАТЕРІАЛАХ СЕЗ “ЯВОРІВ”)

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ У СПЕЦІАЛЬНИХ (ВІЛЬНИХ) ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ УКРАЇНИ (НА МАТЕРІАЛАХ СЕЗ “ЯВОРІВ”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,30 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
БЕК ЮЛІАН БОГУСЛАВОВИЧ
УДК 341.96: 346.543: 332.133.4(043.3)
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ У
СПЕЦІАЛЬНИХ (ВІЛЬНИХ) ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ
УКРАЇНИ (НА МАТЕРІАЛАХ СЕЗ “ЯВОРІВ”)
Спеціальність 12.00.03 - цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільного права та процесу Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор
КОССАК Володимир Михайлович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри цивільного права та процесу
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ХАРИТОНОВ Євгеній Олегович,
завідувач кафедри цивільного права
Одеської національної юридичної академії;
кандидат юридичних наук, доцент
СТЕФАНЧУК Руслан Олексійович,
професор кафедри цивільно-правових
дисциплін Хмельницького університету
управління та права
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса
Міністерства освіти і науки України,
м.Київ.
Захист відбудеться 24 червня 2005 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої рада Д 41.086.03 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, кімн. 312.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 24 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Музиченко П.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Залучення іноземного капіталу в Україну, зокрема, за допомогою такого інструментарію як спеціальні економічні зони (надалі -СЕЗ), є надзвичайно важливим для економіки нашої держави. Недосконалість правового регулювання іноземного інвестування в Україні, недоліки правового регулювання порядку створення, функціонування та ліквідації СЕЗ, зумовлює необхідність дослідження даних проблем та формування пропозицій щодо їх вирішення.
Процес формування нормативно-правової бази для створення та функціонування СЕЗ в нашій державі розпочався з прийняттям Закону України “Про іноземні інвестиції” від 13 березня 1992 року. Даний Закон виходячи з цілей, принципів та положень законів України “Про зовнішньоекономічну діяльність” від 16 квітня 1991 року та “Про інвестиційну діяльність” від 18 вересня 1991 року визначив особливості режиму іноземних інвестицій на території України.
На виконання норми ст.48 Закону України “Про іноземні інвестиції” Верховною Радою України 13 жовтня 1992 року був прийнятий Закон України “Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон”. Цей Закон визначає порядок створення і ліквідації та механізм функціонування спеціальних (вільних) економічних зон на території України, загальні правові і економічні основи їх статусу, а також загальні правила регулювання відносин суб'єктів економічної діяльності цих зон з місцевими Радами народних депутатів, органами державної виконавчої влади та іншими органами.
Однак перший нормативно-правовий акт про створення конкретної СЕЗ був прийнятий лише у 1996 році. Що, безумовно, не могло не вплинути на виникнення низки прогалин у правовому регулюванні порядку функціонування новостворених СЕЗ. Прогалини усувалися закріпленням відповідних нормативно-правових норм в законах про створення окремих СЕЗ, що призвело до створення різних правових режимів у кожній створеній СЕЗ.
Господарський кодекс України, прийнятий Верховною Радою України 16 січня 2003 року, містить главу 39, яка присвячена СЕЗ, однак наявні прогалини та неузгодженості у правовому регулюванні функціонування СЕЗ не були усунуті. Вищенаведене зумовлює потребу в проведенні наукового дослідження вказаних проблем.
Вибір теми дослідження визначається також тим, що в українській правовій науці недостатньо досліджено особливості правового режиму іноземних інвестицій у СЕЗ України, зокрема в окремих СЕЗ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ У СПЕЦІАЛЬНИХ (ВІЛЬНИХ) ЕКОНОМІЧНИХ ЗОНАХ УКРАЇНИ (НА МАТЕРІАЛАХ СЕЗ “ЯВОРІВ”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок