Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІНЛИВІСТЬ МОРФОЛОГІЧНИХ ОЗНАК І АКТИВНОСТІ ТРАВЛЕННЯ У КОРОПА ЗАЛЕЖНО ВІД УМОВ ІСНУВАННЯ

МІНЛИВІСТЬ МОРФОЛОГІЧНИХ ОЗНАК І АКТИВНОСТІ ТРАВЛЕННЯ У КОРОПА ЗАЛЕЖНО ВІД УМОВ ІСНУВАННЯ

Назва:
МІНЛИВІСТЬ МОРФОЛОГІЧНИХ ОЗНАК І АКТИВНОСТІ ТРАВЛЕННЯ У КОРОПА ЗАЛЕЖНО ВІД УМОВ ІСНУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА
Забитівський Юрій Михайлович
УДК 597.504.4.054
МІНЛИВІСТЬ МОРФОЛОГІЧНИХ ОЗНАК І АКТИВНОСТІ ТРАВЛЕННЯ
У КОРОПА ЗАЛЕЖНО ВІД УМОВ ІСНУВАННЯ
03.00.10 - іхтіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії “Охорони оточуючого середовища і раціонального використання ресурсів” Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Ялинська Надія Степанівна
Львівський національний університет імені Івана Франка
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка
проректор з навчальної роботи,
Грубінко Василь Васильович
доктор біологічних наук, професор
Інститут рибного господарства УААН
провідний науковий співробітник
Янович Вадим Георгійович
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра
загальної зоології та іхтіології, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться 16.09.2003 р о 10 год на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.364.01 при нституті рибного господарства УААН за адресою: 03680 м.Київ, вул. Обухівська,135.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці нституту рибного господарства УААН, м.Київ, вул. Обухівська, 135.
Автореферат розісланий 15.08.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Кражан С.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Західному регіоні України прісноводні екосистеми функціонують в режимі високих антропогенних навантажень. У різних за походженням і цільовим призначенням водоймах об’днано дють сапробні і токсичні агенти. Вода і грунт у них епізодично насичуються органічними речовинами, полютантами і важкими металами, що дестабілізує умови існування гідробіонтів. Зміна складу гідрохімічного режиму викликає адекватну відповідь гідробіонтів, яка формується на всіх рівнях організації – від молекулярного до біоценотичного.
Посилення антропічнго пресу вимагає новітніх методів діагностики стану екоценозу. Актуальності набули дослідження динамічних критеріїв відповіді популяційних угруповань риб. Провідними фахівцями раніше вже було продемонстровано залежність між умовами існування та спрямованістю і амплітудою коливань пристосувальної мінливості цих угруповань (Поляков Г.Д., 1975, Емельянов И.Г., 2001). Необхідність є в проведенні паралельних морфо-фукнціональних досліджень риб з ціллю виявлення чутливих індикаторів для детальнішої оцінки екологічного стану іхтіоценозу (Соболев Л.Б., 1991). Функціональна активність травної системи відзначається високою лабільністю, через що входить у перелік можливих індикаторів (Хочачка П., 1977). З причини високої адаптивності травного тракту слід розглянути можливість створення на цій основі базового критерія функціонального стану популяційного угруповання.
У водоймах Західного регіону України широко розповсюджені коропи, які не піддаються конкретній породній ідентифікації з причини полігібридного схрещування у неконтрольованих людиною умовах. Занесені штучно у рекреаційні водоймища, стави, а також відстійники, вони складають вагому частку місцевої іхтіофауни. Їх угруповання становлять науковий інтерес, як матеріал для моніторингу антропофікованих водойм Західного регіону. Є потреба глибше дослідити їхні морфо-фізіологічні та біохімічні сторони відповіді, враховуючи функціональну активність травної системи, на мінливі умови існування з ціллю виявити у них характер і спрямованість адаптаційних процесів, як критерія біологічного стану популяції, що і визначає актуальність роботи.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дана робота складовою частиною держбюджетних наукових дослджень за темою Бз - 256Б “Закономрност та тенденц розвитку гдробоценозв антропофкованих водойм Захдного регону Украни х бологчний монторинг” № держрестрац 0197U018079, як виконувались в межах науково-дослдних програм Мнстерства освти Украни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МІНЛИВІСТЬ МОРФОЛОГІЧНИХ ОЗНАК І АКТИВНОСТІ ТРАВЛЕННЯ У КОРОПА ЗАЛЕЖНО ВІД УМОВ ІСНУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок