Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗЕРНОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗЕРНОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗЕРНОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,26 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки”
ФОМЕНКО Світлана Володимирівна
УДК 330.131.5:633.1:664.7
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗЕРНОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі „Інститут аграрної економіки” УААН.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор Стельмащук Антон Михайлович
Тернопільська академія народного господарства, завідувач кафедри агробізнесу.
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, старший
науковий співробітник
Коденська Марія Юхимівна,
ННЦ „Інститут аграрної економіки” УААН,
головний науковий співробітник
відділу інвестицій;
кандидат економічних наук,Захарчук Олександр Васильович,
інститут експертизи сортів рослинДержавної служби з охорони прав на сорти рослин Міністерства аграрної політики України, заступник директора з економічних та організаційних питань.
Провідна установа – Державний агроекологічний університет Міністерства аграрної політики України, м.Житомир.
Захист відбудеться “15“ березня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 ННЦ „Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ННЦ „Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10.
Автореферат розіслано “10“ лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пулім В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні нарощування виробництва зерна має стратегічне значення для підвищення ефективності АПК, успішного його розвитку та подолання кризового стану в суміжних (тваринницьких) галузях. Однак протягом останніх років обсяги виробництва постійно скорочувались. З огляду на вищевикладене, підвищення рівня ефективності виробництва зерна є найважливішим завданням, від вирішення якого залежить забезпечення ефективної діяльності зернопродуктового підкомплексу і продовольчої безпеки країни. Розв’язання цієї проблеми повинно здійснюватися не тільки на державному, а й на регіональному рівнях, де вирішуються питання забезпечення населення продуктами харчування.
Проблеми підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва та зернопродуктового підкомплексу зокрема досліджують відомі вітчизняні вчені: П.Т.Саблук, П.І.Гайдуцький, В.І.Бойко, О.М.Шпичак, В.В.Юрчишин, В.Я.Месель-Веселяк, О.А.Бугуцький, Л.М.Худолій, Г.В.Черевко, А.М.Стельмащук, М.Ю.Коденська, В.Г.Андрійчук, П.М.Гарасим, Т.Г.Дудар, В.Г.Поплавський, О.В.Захарчук та інші. Ними розроблені стратегічні аспекти зміцнення зернового виробництва в Україні, структурної перебудови галузей виробництва, заготівлі та переробки зерна, підвищення економічної ефективності використання земельних, матеріально-технічних і трудових ресурсів, ціноутворення, формування та функціонування ринків зерна і продуктів його переробки.
Однак в даний час відсутній комплексний аналіз виробничого потенціалу з метою раціонального використання внутрішньовиробничих резервів, подальшого розвитку інтеграційних процесів та удосконалення економічних взаємовідносин між виробниками і переробниками зерна. У сукупності це зумовлює вибір теми дисертаційної роботи і визначає її актуальність. Результати дослідження сприятимуть раціональному розвитку регіонального зернопродуктового підкомплексу, підвищенню його ефективності, забезпеченню населення високоякісними й дешевими хлібопродуктами.
Особливістю дисертаційної роботи є те, що вона охоплює всі взаємопов’язані сфери зернопродуктового виробництва, функціонування яких ґрунтується на ринкових відносинах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дослідження входить до плану науково-дослідної роботи відділу продовольчих ресурсів Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” за темою “Розробити наукові основи макро- і мікрорайонування сільськогосподарського виробництва на період до 2010 року” (№ державної реєстрації 0102U000258) науково-технічної програми на 2001-2005 роки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗЕРНОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок