Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-педагогічні умови професійної підготовки молодших спеціалістів стоматологічного профілю

Організаційно-педагогічні умови професійної підготовки молодших спеціалістів стоматологічного профілю

Назва:
Організаційно-педагогічні умови професійної підготовки молодших спеціалістів стоматологічного профілю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,91 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Гуменюк Ольга Михайлівна
УДК 377.1:369
Організаційно-педагогічні умови професійної підготовки молодших спеціалістів стоматологічного профілю
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Кміт Ярослав Михайлович, Інститут педагогіки і психології
професійної освіти АПН України, заступник директора з наукової роботи (Львівський науково-практичний центр).
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Романишина Людмила Михайлівна, Тернопільський державний педагогічний університет ім. В.Гнатюка, професор кафедри педагогічної майстерності та освітніх технологій;
кандидат педагогічних наук Єгоренков Анатолій Іванович,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця,
доцент кафедри медичної та біологічної фізики.
Провідна установа: Ужгородський національний університет, кафедра педагогіки і психології, Міністерство освіти і науки України, м. Ужгород.
Захист відбудеться “28” квітня 2004 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-ий поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “26” березня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність і доцільність дослідження. Нові соціально-економічні умови в Україні ставлять на одне із перших місць у педагогічних дослідженнях питання вдосконалення змісту і процесу професійної підготовки, розвитку її моделей, запровадження нових спеціальностей, яких очікує ринок праці. Зокрема, у галузі стоматологічної допомоги відчувається потреба у добре підготовленому допоміжному стоматологічному персоналі, який у країнах з високим рівнем стоматологічного здоров’я населення працює у складі стоматологічної команди в умовах трудомістких технологій. Стан стоматологічного здоров’я населення різних регіонів та соціальних груп України, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, є одним із найнижчих у Європі.
На сьогоднішній день в Україні як допоміжний стоматологічний персонал використовують медичних сестер, які не мають спеціальної стоматологічної освіти. Тим часом сучасні технології надання стоматологічної допомоги потребують висококваліфікованих фахівців із спеціальною освітою. Професійна підготовка асистентів лікаря-стоматолога дала б змогу поліпшити якість стоматологічної допомоги населенню та підвищити продуктивність праці лікаря-стоматолога.
На актуальності і необхідності професійної підготовки допоміжного сто-ма-то-ло-гічного персоналу в Україні наголошувалось в Указі Президента України “Про програму профілактики та лікування стоматологічних захворювань на 2002 – 2007 рр.” (2002 р.); документах Асоціації стоматологів України (1999 – 2000 рр.); ма-те-рі-а-лах наради керівників стоматологічних служб України (2001 р.) та рішеннях кон-ференцій з проблем реформування стоматологічної освіти України (1998 – 2002 рр.).
Теоретико-методологічні засади неперервної професійної освіти обґрунтовано у працях А. М. Алексюка, С. У. Гончаренка, І. А. Зязюна, А. О. Лігоцького, Н. Г. Ничкало, С. О. Сисоєвої. Порівняльно-педагогічні дослідження систем вищої освіти висвітлені у працях Н. В. Абашкіної, В. М. Зубка, К. В. Корсака, Н. О. Кор-сун-ської, В. О. Кудіна, Л. П. Пуховської. Погляди сучасних психологів на освітні процеси викладено у працях В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Організаційно-педагогічні умови професійної підготовки молодших спеціалістів стоматологічного профілю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок