Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ОБ’ЄКТАМИ НЕРУХОМОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ МІСТА

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ОБ’ЄКТАМИ НЕРУХОМОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ МІСТА

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ОБ’ЄКТАМИ НЕРУХОМОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ МІСТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,22 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ДІДОВЕЦЬ Ірина Володимирівна
УДК 338.24
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ
ОБ’ЄКТАМИ НЕРУХОМОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ МІСТА
Спеціальність 08.00.05 – розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Запорізькій державній інженерній академії МОН України на кафедрі економіки підприємства (м. Запоріжжя).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Семенов Григорій Антонович,
Запорізька державна інженерна академія МОН України,
професор кафедри економіки підприємства (м. Запоріжжя)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Амосов Олег Юрійович,
Харківський регіональний інститут Національної Академії
державного управління при Президентові України,
перший заступник директора (м. Харків)
кандидат економічних наук, доцент
Потапова Наталія Миколаївна,
Приазовський державний технічний університет МОН України,
доцент кафедри інтелектуальної власності і права (м. Маріуполь).
Захист відбудеться “ 18 ” грудня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “ 16 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Слоква М.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічний та соціальний розвиток міста перш за все визначається фінансовими можливостями його бюджету. Не зважаючи на існуючу кількість джерел формування доходів місцевих бюджетів, має місце постійний дефіцит фінансових коштів. Вирішення цієї складної проблеми включає широкий спектр взаємопов'язаних заходів: від підвищення ефективності оподаткування до пошуку резервів неподаткових джерел фінансових надходжень до бюджету міста. У зв'язку з цим, підвищення ефективності управління об'єктами нерухомості територіальної громади є одним з основних способів поповнення міських бюджетів і базою довгострокового розвитку міста. Це зумовлює необхідність вдосконалення діючої системи управління об'єктами комунального нерухомого майна, що в сучасних умовах набуває особливої актуальності.
Слід зазначити, що об'єкти комунальної нерухомості комерційного призначення є суттєвою складовою нерухомості територіальної громади. На сьогодні управління цими об'єктами здійснюється, як правило, двома способами, а саме, шляхом приватизації та оренди. Проте головною умовою ефективного управління комунальною нерухомістю комерційного призначення стає визначення оптимального співвідношення між кількістю об'єктів нерухомості, що приватизуються і, що здаються в оренду. Вирішення цієї задачі дозволяє не тільки збільшувати фінансові надходження до міського бюджету, але й знизити бюджетні витрати на утримання збиткових об'єктів нерухомості, розширити базу оподаткування, збільшити обсяги інвестицій в нерухомість міста, що в цілому позитивно позначиться на його економічному та соціальному розвитку.
У зв'язку з цим, виникає потреба у проведенні комплексних досліджень щодо підвищення ефективності управління об'єктами нерухомості територіальної громади міста, і, перш за все, комунальної нерухомості комерційного призначення. Тому розробка нових і вдосконалення існуючих підходів й методів до забезпечення ефективного управління комунальним нерухомим майном набувають особливої ваги, є вкрай важливими та зумовлюють вибір напрямку і теми дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувалося відповідно до планів науково-дослідних робіт Запорізької державної інженерної академії МОН України з 2003 по 2006 рр. у межах теми: “Розробка концепції контроллінгового механізму і визначення оптимальної стратегії підприємств на основі інноваційного розвитку” (№ ДР 0103U003545), де здобувачем підготовлено пропозиції щодо організаційно-економічного механізму управління основними засобами (об'єктами нерухомості) підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ОБ’ЄКТАМИ НЕРУХОМОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ МІСТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок