Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методика використання графічних засобів навчання алгебри та початків аналізу студентів техніко-технологічних спеціальностей технікумів і коледжів

Методика використання графічних засобів навчання алгебри та початків аналізу студентів техніко-технологічних спеціальностей технікумів і коледжів

Назва:
Методика використання графічних засобів навчання алгебри та початків аналізу студентів техніко-технологічних спеціальностей технікумів і коледжів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,83 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.Драгоманова
Параскевич Світлана Павлівна
УДК 51.016:378
Методика використання графічних засобів
навчання алгебри та початків аналізу
студентів техніко-технологічних спеціальностей
технікумів і коледжів
13.00.02 – теорія і методика навчання математики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті
імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Слєпкань Зінаїда Іванівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, професор кафедри математики та методики викладання математики.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Клочко Віталій Іванович,
Вінницький національний технічний університет, завідувач кафедри вищої математики;
кандидат педагогічних наук, доцент
Семенець Сергій Петрович,
Житомирський державний університет імені І.Франка, доцент кафедри математики.
Провідна установа: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка, Міністерство освіти і науки України, кафедра педагогіки, психології і методики викладання математики, м.Чернігів.
Захист відбудеться “24” жовтня 2006 р. о. 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.053.03 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розіслано 19 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Швець
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Пріоритетним напрямом у роботі технікумів і коледжів техніко-технологічного спрямування є створення умов для набуття студентами життєвої, соціальної та професійної компетентностей, реалізації їх внутрішнього потенціалу.
Посилення ролі спеціалістів середньої ланки техніко-технологічного профілю у виборі та реалізації ефективних рішень професійних завдань, у розробці їх нестандартних варіантів при стрімкому зростанні темпів інформатизації життя, власний багаторічний досвід викладача математики технікуму зумовили наш вибір типу навчальних закладів у дослідженні.
Майбутня діяльність молодшого інженерного працівника за своєю сутністю є дослідницько-пошуковою. Вона вимагає особливого стилю мислення, конструкторських навичок, уміння приймати рішення, оцінювати одержаний результат та ступінь достовірності висновків, прогнозувати розвиток подій і т.п. Це можливо лише за умови формування цілісного мислення шляхом гармонізації розвитку його абстрактно-логічної та наочно-образної форм. На думку сучасних науковців, піднесення до абсолюту лише дискурсивно-логічного мислення спричинило його кризу. З метою більш повного й активного використання природних можливостей студентів, їх досвіду, логічна складова навчання математики повинна мати потужну підтримку з боку візуального мислення.
Графічні засоби навчання (ГЗН), під якими розуміємо наочні конструкції, твірними елементами яких є графіки функцій, відіграють важливу роль у цілісному усвідомленні предмета пізнання, допомагають виділити його суттєві положення, нейтралізувати “розмивання” загального бачення взаємозв’язків, яке властиве вербальному викладу, а також розвивати навички опрацювання ущільненої інформації, формувати лапідарний стиль мислення та мовлення. Це спонукало нас до розробки методичної системи використання ГЗН алгебри та початків аналізу. Посилена увага саме до цього розділу математики пояснюється його прикладним та методологічним значенням для опанування дотичних загально-технічних та спеціальних дисциплін.
У психолого-педагогічній та методичній літературі накопичений певний досвід використання графіків функцій у процесі вивчення алгебри та початків аналізу. Питання розвитку “графічного мислення” як обов’язкового елемента математичної освіти досліджував В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Методика використання графічних засобів навчання алгебри та початків аналізу студентів техніко-технологічних спеціальностей технікумів і коледжів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок