Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)

Загрузка...

Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)

Назва:
Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
Інститут народознавства
Онишко Леся Володимирівна
УДК 94:329.17 : 356.15 + 929 Зарицька (477.8) „1930-1947”
Катерина Зарицька в українському
національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)
Спеціальність: 07.00.01 ІсторіяУкраїни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі новітньої історії Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України
Науковий керівник: Сливка Юрій Юрійович,
доктор історичних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України
Офіційні опоненти: Баран Володимир Кіндратович,
доктор історичних наук, професор,
завідувач кафедри історії слов’янських народів
Волинського національного університету ім. Лесі Українки.
Гаврилів Ігор Омелянович,
кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України, науки і техніки національного університету “Львівська політехніка”
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка.
Захист відбудеться 4 квітня 2006 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради № Д.35.222.01. для захисту дисертації в Інституті українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України та Інституті народознавства НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4).
Автореферат розіслано 11 лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізований вченої ради
доктор історичних наук Патер Іван Григорович
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. З поміж багатьох визначних діячів національно-визвольного руху середини минулого століття одне з чільних місць посідає Катерина Зарицька. У її постаті віддзеркалилася доля покоління українців 30- 40-х років, які мужньо і жертовно боролися за незалежність своєї Батьківщини. Її суспільно-політична діяльність тісно переплетена з такими визначними та відомими особистостями як Степан Бандера, Роман Шухевич, Олекса Гасин, Петро Федун, Роман Кравчук та інші. Дослідження громадсько-політичної діяльності Катерини Зарицької важливе для відтворення цілісної картини новітньої історії України, дає можливість краще збагнути та з’ясувати чимало неоднозначних подій, зокрема про ОУН і УПА, загалом характер та суть українського національно-визвольного руху, насамперед, в період Другої світової війни, які й донині є предметом гострих дискусій науковців та широкого загалу.
Персоніфікація історії дозволяє заглибитися у події недалекого минулого через призму суспільно-громадської діяльності лідерів. Саме тому, імена визначних українських громадсько-політичних діячів спотворювалися радянською тоталітарною системою, а нині привертають пильну увагу вітчизняних та зарубіжних дослідників і широкого загалу.
Катерина Зарицька була в авангарді національно-визвольного руху. У юному віці вона вступила до Організації Українських Націоналістів, тому окупаційна влада її неодноразово арештовувала, а під час Варшавського і Львівського судових процесів була засуджена до тюремного ув’язнення. У роки Другої світової війни вона організувала підпільну жіночу мережу в рамках ОУН (б), що згодом лягла в основу Українського Червоного Хреста для суспільно-медичної допомоги бійцям Української Повстанської Армії та цивільного населення. В другій половині 40-х років Катерина Зарицька входила до групи зв’язкових, які підпорядковувалися особисто головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу. До її доробку також належать ряд статей політично-ідеологічного характеру. В сучасній історичній науці недостатньо досліджена громадсько-політична діяльність Катерини Зарицької, а також її участь в українському національно-визвольному русі, що і зумовлює актуальність дисертаційної роботи.
Дисертаційне дослідження є складовою частиною планової теми відділу новітньої історії Інституту українознавства ім.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок