Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)

Загрузка...

Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.) / сторінка 2

Назва:
Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Івана Крип’якевича НАН України “Суспільно-політичне і духовне життя в Україні у контексті взаємин з народами Центрально-Східної Європи (ХІХ – ХХ ст.)”.
Об’єкт дослідження український національно-визвольний рух 30-40-х років ХХ століття, предмет - участь Катерини Зарицької у боротьбі українського народу за державну незалежність та соборність України.
Мета й завдання дисертаційної роботи – на основі критичного осмислення значної кількості архівних документів і матеріалів, а також спогадів учасників подій дослідити умови та етапи формування суспільно-політичних поглядів Катерини Зарицької, її участь у національно-визвольному русі, зокрема в діяльності підпільної юнацької, згодом жіночої мережі та Українського Червоного Хреста, роль і місце в референтурі пропаганди ОУН (б) та налагодженні зв’язків головнокомандувача УПА Романа Шухевича з підпіллям за умов радянської тоталітарної системи.
Хронологічні рамки роботи - 30 – 40-ві роки ХХ століття – період формування суспільно-політичних поглядів Катерини Зарицької та активної участі в національно-визвольному русі.
Територіальні межі – західноукраїнські землі, основні регіони суспільно-політичної діяльності Катерини Зарицької.
Наукова новизна дисертації. Вперше в українській історіографії досліджено український національно-визвольний рух через призму суспільно-політичної діяльності Катерини Зарицької, визначено етапи формування її світогляду та утвердження громадянської позиції в активній національно-визвольній боротьбі українського народу за відновлення державної незалежності України у 30-х – 40-х роках ХХ століття. Досвід конспіративної роботи Зарицької у міжвоєнний період допоміг їй в організації підпільної юнацької та жіночої мережі в рамках ОУН (б) та Українського Червоного Хреста у роки Другої світової війни, у налагодженні функціонування групи зв’язкових головнокомандувача УПА Романа Шухевича. У роботі також проаналізовано публіцистичний доробок Катерини Зарицької – У. Кужіль.
Одержані результати можуть бути використані у подальшому досліджені українського національно-визвольного руху середини ХХ століття, загалом, у ґендерних студіях, а також для підготовки узагальнюючих праць з історії України, енциклопедичних видань, музейних експозицій, лекцій з практичних занять, спеціальних курсів з новітньої історії України та народознавства, в історико-краєзнавчій роботі.
Методологічна основа дослідження - принципи історизму та об’єктивності. Використано біографічний, порівняльно-ретроспективний, описовий, системно-структурний і проблемно-хронологічний методи.
Результати роботи апробовані на засіданнях відділу новітньої історії Інституту українознавства імені І.Крип’якевича НАН України, на щорічних і міжнародних конференціях, зокрема “Дні науки НаУКМА” (26-30 січня 2004 р.), до 60-ліття УПА, 75-ліття ОУН, “Національні рухи опору у Східній і Центральній Європі в кінці 1930–х до середини 1950-х років”, (12-13 травня 2005 р., Київ), “Перший світовий конгрес Бойків”, (4-7 серпня 2005 р., м. Турка Львівської області). Основні положення й висновки дисертації викладено у дев’яти публікаціях автора.
Дисертація побудована за проблемно-хронологічним принципом, складається із вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел та літератури, а також додатків.
Основний зміст дисертації
У вступі обґрунтовано актуальність та хронологічні межі дослідження, окреслено методологічні засади, сформульовано мету, завдання та висвітлено практичне і теоретичне значення дисертації.
Історіографія. Історія українського національно-визвольного руху середини минулого століття досліджується досить жваво, але роль особистостей, безпосередніх учасників цих процесів вивчена недостатньо. З уваги на це, участь Катерини Зарицької в українському національно-визвольному русі ще не була об’єктом спеціального наукового дослідження.
За радянських часів боротьба за державну незалежність України, зокрема у період Другої світової війни, спотворювалася.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок