Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)

Загрузка...

Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.) / сторінка 5

Назва:
Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Суспільно-політична діяльність Катерини Зарицької міжвоєнного періоду найповніше представлена у Центральному державному історичному архіві у м. Львові (фонд 371), де зібрані протоколи її допиту, слідчі та судові матеріали Варшавського і Львівського судових процесів. У фонді 389 цього архіву зосереджені матеріали Пласту, юначкою якого у гімназійні роки була Катерина Зарицька, звіти дівочого куреня ч. ІІ ім. Марти Борецької за літньо-осінній період 1929 о., складені К. Зарицькою, а у 121 фонді Державного архіву Львівської області - інструкції, статутні документи, пропагандивні матеріали юнацьких відділів ОУН початку 30-х років.
Головний масив неопублікованих джерел про діяльність Катерини Зарицької та її участь в українському національно-визвольному русі зберігає Державний архів Служби безпеки України у м. Києві. Це кримінальні справи Катерини Зарицької і Любомира Полюги, Галини Дидик, Дарії Гусяк та інших, а також накази, директиви, інструкції Проводу ОУН і УПА, а також витяги з протоколів провідного активу (фонд 13 “Колекція друкованих видань”), а у справі 372 - інструктивні матеріали ОУН щодо упорядкування і налагодження технічного забезпечення УПА, яка знаходилася у відомстві жіночої референтури.
У Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України у Києві зосереджено матеріали про діяльність референтури УЧХ, фонд 3834, справа під назвою “Копії наказів і розпоряджень Української Повстанської Армії – Захід – Замок”; у фонді 3833 – про діяльність підпільного УЧХ на західноукраїнських землях у 1944-45 роках та референтуру пропаганди, з якою співпрацювала Катерина Зарицька, списки літератури для політичного навчання членів ОУН і УПА, зокрема, стаття Катерини Зарицької “Шляхи російського імперіалізму”.
У Центральному державному архіві громадських об’єднань України (ЦДАГОУ) зосереджені цікаві матеріали про напрямки і методи масової і усної пропаганди, а також протоколи упізнання тіл вбитих повстанців, засвідчені Катериною Зарицькою.
Окрему групу джерел становить періодична преса міжвоєнного періоду, де вперше згадувалося ім’я Катерини Зарицької, коли вона стала учасницею Варшавського, а згодом Львівського судових процесів. Використано також документи д-ра Олександра Павенського – адвоката К. Зарицької на Варшавському і Львівському судових процесах, віднайдені у приватному архіві Б. Сороки.
З опублікованих джерел особливу цінність становить багатотомник “Літопис Української Повстанської Армії” (за редакцією Є. Штендери і П. Потічного), зокрема 23 і 32 томи з цієї серії про медичну службу та підпільний УЧХ, а також т. 24 про періодичні видання українського підпілля. У журналі “Ідея і чин” опублікований некролог, в якому вперше розкрито головні етапи суспільно-політичної діяльності Катерини Зарицької в рамках ОУН і УПА. До цієї групи слід віднести також опубліковані за умов державної незалежності збірники документів та матеріалів В.Сергійчика, Сергійчик В. ОУН –УПА в роки війни. Нові документи і матеріали. – К., 1996. – 463 с. / Сергійчик В. Десять буремних літ. Західноукраїнські землі в 1944 – 1953 роках. – К., 1998. – 941 с. "Україна в Другій світовій війні" В.Косика, Україна в Другій світовій війні. Збірник німецьких архівних матеріалів (Упор. Косик В.) Львів. 1997. Т.1 "Депортації" (Ред. Сливка Ю.), Депортації. Західні землі України кінця 30-х – початку 50-х рр.. Документи, матеріали, спогади. (Ред. Сливка Ю.) Львів. 1996. Т.1; 1998. Т.2 – 536 с. "Літопис нескореної України" (Упор. Лялька Я., Максимук П. і ін.), Літопис нескореної України. Документи, матеріали, спогади. (Упор. Лялька Я., Максимук П. і ін) Львів. 1993. Кн.1; 1997. Кн.2. матеріали конференцій, присвячені ОУН та УПА тощо.
Окрему групу джерел становлять мемуари колишніх учасників національно-визвольного руху, у яких фрагментарно висвітлено і діяльність Катерини Зарицької в “Юнацтві ОУН”, підпільному УЧХ, її співпраця з Романом Шухевичем, тощо.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок