Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)

Загрузка...

Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.) / сторінка 7

Назва:
Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

У студентські роки вчителями Катерини Зарицької у гімназіях Тернополя і Львова були відомі вчені та громадсько-політичні діячі - професори Василь Щурат, Олена Степанів-Дашкевич, Богдан Вахнянин, Микола Ластовецький, Мирон Зарицький, Ярослав Біленький, Мирон Кордуба, Іван Крип’якевич, Михайло Терешковець, Роман Цегельський та інші видатні постаті України ХХ століття.
Будучи гімназисткою Катерина Зарицька вступила до скаутської організації Пласт, що сприяв виховання всебічно розвиненої і духовно багатої молоді у дусі любові до рідної землі і народу. Опікункою класу і наставницею гімназійного куреня була професор Олена Степанів-Дашевич – хорунжа Січових стрільців. Вона намагалася прищепити своїм вихованкам такі риси характеру, як точність, відповідальність перед собою і перед іншими, сумлінність, доброзичливість, пильність. На історичних прикладах демонструвала велич України і її героїв, непохитне прагнення жити у власній державі.
У старших гімназійних класах Катерина Зарицька відвідувала студентське товариство ім. Петра Могили, яке було центром національно-свідомої молоді та сприяло формуванню політичного світогляду підростаючого покоління та становленню активної громадянської позиції. Серед його членів були такі у майбутньому відомі громадсько-політичні діячі, як Степан Бандера, Роман Шухевич, Микола Климишин, Микола Лебідь та інші.
На початку 1930-х Катерина Зарицька стала членом підпільної організації “Юнацтво”, яке було підпорядковане і діяло під керівництвом ОУН. Там вона набула перший досвід конспіративної роботи, ази військової підготовки та розвідки, навички пропагандиста, завідувала бібліотекою підпільної літератури. В перші роки навчання у “Львівській політехніці” Катерина Зарицька вже самостійно готувала науково-популярні реферати з української історії, політології та ідеології та сама проводила навчання з молодшим товаришками.
У третьому розділі проаналізовано діяльність Катерини Зарицької в лавах Організації Українських Націоналістів у міжвоєнний період, в роки Другої світової війни та після її завершення.
Ще до вступу в ОУН Зарицька проявила себе як надійна і активна юначка. На початку 30-х років, відповідно до програми мілітаризації, яку найактивніше втілював крайовий провідник Степан Бандера, створювалися бойово-розвідувальні п’ятірки. У 1932 році була створена дівоча п’ятірка до складу якої входили Марія Кос, Віра Свенціцька, Катерина Зарицька, Дарія Гнатківська та Галина Недзвєцька. Ці п’ятірки залучалися керівництвом ОУН до здійснення терористичних актів, насамперед проти керівників польського уряду, зокрема міністра Польщі Броніслава Пєрацького. Саме тому інформація про діяльність дівочої п’ятірки найбільшого розголосу набула під час Варшавського і Львівського судових процесів, підсудною яких була і Катерина Зарицька. Завдяки широкому висвітленню у пресі та чисельним архівним матеріалам відомо ряд акцій, переважно розвідувального характеру, у яких безпосередню участь брала Катерина Зарицька: стеження за підкомісаром львівської тюрми “Бригідки” Владиславом Коссобудзьким, якого підозрювали у жорстокому поводженні з українськими політичними в’язнями; студентом Яковом Бачинським – конфідентом; редакцією газети “Праця”, що друкувала провокаційні статті проти українських націоналістів; сприяння втечі Григорія Мацейка, який, за наказом Організації, застрелив міністра внутрішніх справ Другої Речі Посполитої Броніслава Пєрацького. Аналіз викладених справ дозволяє простежити головні аспекти та стиль діяльності новоствореної організації, що опиралася на ідею перманентної революції та активну участь у якій брала Катерина Зароицька.
Судові процеси значно вплинули на широку громадськість та чіткіше окреслили ставлення до підсудних членів Організаці, загалом до боротьби за незалежну Українську Державу, яку вони, в такий спосіб, втілювали в життя. На Варшавському судовому процесі (листопад 1935 – січень 1936) прокурор обґрунтував участь Катерини Зарицької у підготовці та здійсненні терористичних актів і тому було засуджено до 8-ми років ув’язнення і позбавлення публічних прав терміном на 10-ть років.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок