Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)

Загрузка...

Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.) / сторінка 9

Назва:
Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Він складався з чотирьох відділів: медично-санітарного (займався організацією медичної роботи в підрозділах УПА, санітарних пунктах, амбулаторіях, підпільних шпиталях і под., а також професійною підготовкою медперсоналу); фармацевтичного (відав заготівлею лікарських препаратів і трав, аптечних баз, зберіганням і магазинуванням ліків, виготовленням мікстур, мастей, мішанок і стерильного матеріалу); господарського (організовував підпільні артілі, консервацію і зберігання харчів, забезпечував продуктами санітарні вишколи та шпиталі); харитативного (опікувався родинами членів УПА, дітьми –сиротами, повідомляв родини повстанців про долю їх рідних). Катерина Зарицька створила провід і структуру УЧХ, що формувався за територіальним принципом.
У дисертації простежена діяльність УЧХ, зокркма – організація санітарних вишколів та підпільних лікарень і їх матеріально-технічне забезпечення, відзначено роль Катерини Зарицької, як координатора усієї мережі підпільного Червоного Хреста на західноукраїнських землях у 1943-1944 роках.
На завершальній стадії Другої світової війни, у зв’язку зі зміною політичної ситуації у краї та світі, було ухвалено припинити діяльність УЧХ на крайовому і обласному рівнях . Ще одним важливим фактором, що вплинув на прийняття цього рішення, стало посилення репресивних заходів радянської влади, яка задіяла великий військовий арсенал і заборонену тактику поти українського підпілля.
По завершенню курсів колишніх референтів УЧХ, організованих керівником політичних вишколів при проводі ОУН Яковом Буселом, Катерину Зарицьку разом з Галиною Дидик було призначено у березні 1945 року особистими зв’язковими Романа Шухевича. До їх обов’язків входило: підтримувати зв’язок з членами проводу УПА і ОУН, підшуковувати необхідні підпіллю безпечні квартири (т.зв. “хати”), що служили місцем проживання головнокомандувача УПА та інших членів Проводу, а також місцями зустрічей, дбати про їх господарське та технічне забезпечення, проводити певну розвідувальну роботу, відповідати за особисту безпеку Романа Шухевича.
Чергове призначення Катерини Зарицької було спричинене новими обставинами, в яких перебувало підпілля після Другої світової війни. На перше місце ставилося фізичне збереження керівного активу повстанської армії, забезпечення відносно сприятливих умов їх життя та діяльності, тобто, йшлося про посилення безпеки, що і зумовило перетворення УПА і мережу ОУН на суворо конспіративну організацію.
Перед Зарицькою ставилося завдання налагодити надійний зв’язок між Романом Шухевичем та іншими членами Проводу: Дмитром Маївським – “Тарасом”, Яковом Буселом – “Галиною-Київським” та Василем Куком – “Лемешем”. Вона організувала кілька “хат” для Шухевича: 1) в районі с. Заболотівка Чортківського району Тернопільської області, де головнокомандувач перебував у квітені-липені1945; 2) в с. Княгиничі поблизу М. Ходорова, там він перебував з листопада 1946 до кінця квітня 1947, а упродовж літа навідувався періодично; 3) запасну “хату” на випадок провалу княгиницької у с. Грімне Комарницького району Дрогобицької області. Механізм організації “хати”, розроблений Катериною Зарицькою, був надзвичайно простий але ефективний. Залучалися її зв’язкові, які, на основі фальшивих документів переселенців з Польщі, облаштовувалися у цих “хатах” і разом з членами своїх родин служили надійним прикриттям.
Катерина Зарицька організувала Шухевичу візити до лікаря на початку березня 1947 р.. а також відповідала за зв’язок з референтом пропаганди Проводу ОУН “Севером” – Петром Федулом, з яким особисто співпрацювала. Координувала роботу інших зв’язкових.
Діяльність Катерини Зарицької була перервана арештом 21 вересня 1947 р. спецвідділом НКВД, який було використано з провокативною метою. Їй вдалося протриматися близько півроку і лише на початку березня вона розкрила таємну інформацію щодо роботи підпілля і його провідника. Засуджена до 25 років позбавлення волі, які відбувала у Верхньоуральську та Володимирі, а також у Мордовських концтаборах.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Катерина Зарицька в українському національно-визвольному русі (30-і – 40-і рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок