Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСЬКІ ПОСЕЛЕННЯ ПІВНІЧНО – СХІДНОЇ УГОРЩИНИ ХІ – ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ ХVI СТ.

МІСЬКІ ПОСЕЛЕННЯ ПІВНІЧНО – СХІДНОЇ УГОРЩИНИ ХІ – ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ ХVI СТ.

Назва:
МІСЬКІ ПОСЕЛЕННЯ ПІВНІЧНО – СХІДНОЇ УГОРЩИНИ ХІ – ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ ХVI СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,14 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МІСЬКОВ ІВАН ОЛЕКСІЙОВИЧ

УДК 94 (439.23)”10/15”
МІСЬКІ ПОСЕЛЕННЯ ПІВНІЧНО – СХІДНОЇ УГОРЩИНИ ХІ – ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ ХVI СТ.
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
УЖГОРОД – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії стародавнього світу та середніх віків історичного факультету Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат історичних наук, доцент
Керецман Надія Павлівна,
Ужгородський національний університет МОН України,
доцент кафедри історії стародавнього світу та середніх віків.
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Мешко Іван Михайлович,
Ужгородський національний університет МОН України,
професор кафедри фінансів;
кандидат історичних наук
Шовш Калман Калманович,
Закарпатський Угорський педагогічний інститут ім. Ф.Ракоці ІІ, ректор, м.Берегово.
Захист відбудеться „ 3 ” липня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 61.051.04 Ужгородського національного університету (88016, м.Ужгород, вул. Університетська, 14а, ауд. 410).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Ужгородського національного університету (88000, м.Ужгород, вул. Капітульна, 9).
Автореферат розісланий „ 31 ” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Токар М.Ю.
 
І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Місто було носієм динамічного начала, котре у великій мірі сприяло розвитку середньовічної цивілізації. У соціально-економічному відношенні місто стало осередком ремісничого виробництва та найманої праці, товарного обміну та грошових операцій. Міські жителі були особисто вільними. У містах розташовувались резиденції королів та феодалів, адміністративних, військових служб, собори та монастирі, освітні заклади. Існують різні критерії середньовічних міст: чисельність населення, професійно-господарський профіль, муніципальна організація, політико-адміністративні функції (столиця, замок, центр єпархії). На основі такої загальної типології прийнято розрізняти малі, середні та великі міста. Малі міста (поселення) були перш за все з населенням в 1-2 тисячі людей (частіше 500) з слабко вираженою соціальною диференціацією, ринком місцевого значення, не організованим у цехи та слабким ремеслом. Ці міста, як правило, мали обмежені привілеї і найчастіше були сеньйоріальними. Саме вони в переважній більшості і були характерними для Центральної Європи. Однією з таких центральноєвропейських держав було Угорське королівство, до складу північно-східних земель якого входила територія сучасного Закарпаття. За цим регіоном ще у середньовіччі закріпилася назва Верхньої Угорщини, Верхнього Потисся. Враховуючи те, що даний регіон займав надзвичайно велику територію, автор досліджував історичні та економічні зв’язки, що склалися між декількома комітатами Угорського королівства, власне кажучи з тими землями, які нині межують із Закарпатською (у середньовіччя, комітати – Берег, Мараморош, Угоча та Унг) областю України, а саме комітати Земплін, Саболч, Сатмар та Абауй, що увійшли до складу сучасних держав – Словаччини, Угорщини та Румунії. Урбаністичні процеси в цьому регіоні розвивалися у контексті європейської цивілізації. Міста і містечка сучасного Закарпаття перебувають у полі зору дослідників уже кілька століть, але результати їх вивчення поки що лише фрагментарні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема є складовою частиною дослідження історії Верхнього Потисся і суміжних регіонів у контексті історії північно-східних земель Угорського королівства, розпочатих кафедрою історії стародавнього світу і середніх віків та НДІ Карпатознавства Ужгородського національного університету.
Мета і завдання дослідження. Головною метою є аналіз урбанізаційних процесів, визначення правового статусу міських поселень північно-східних земель Угорського королівства доби середньовіччя, їх роль та місце у соціально-економічного розвитку Верхньої Угорщини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: МІСЬКІ ПОСЕЛЕННЯ ПІВНІЧНО – СХІДНОЇ УГОРЩИНИ ХІ – ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ ХVI СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок