Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНЕЗАРАЖУВАННЯ МІСЬКИХ СТІЧНИХ ВОД ПОЛІМЕРНИМИ ЕЛЕКТРОЛІТАМИ

ЗНЕЗАРАЖУВАННЯ МІСЬКИХ СТІЧНИХ ВОД ПОЛІМЕРНИМИ ЕЛЕКТРОЛІТАМИ

Назва:
ЗНЕЗАРАЖУВАННЯ МІСЬКИХ СТІЧНИХ ВОД ПОЛІМЕРНИМИ ЕЛЕКТРОЛІТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,56 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ПАЩЕНКО Олексій В'ячеславович
УДК 628.322
ЗНЕЗАРАЖУВАННЯ МІСЬКИХ СТІЧНИХ ВОД
ПОЛІМЕРНИМИ ЕЛЕКТРОЛІТАМИ
05.23.04 - водопостачання, каналізація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | Епоян Степан Михайлович
доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри водопостачання, каналізації і гідравліки Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури
Офіційні опоненти: | Стольберг Фелікс Володимирович
доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри "Інженерна екологія міст" Харківської національної академії міського господарства
Горбань Наталія Сергіївна
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії міських та промислових стічних вод Українського науково - дослідного інституту екологічних проблем (м. Харків)
Провідна установа: Інститут гідротехніки і меліорації Української академії аграрних наук, відділ "Водопостачання і каналізація" (м. Київ).
Захист відбудеться "29" березня 2006 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 у Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий "27" лютого 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., професор М.І. Колотило
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Міські стічні води, що пройшли механічне і біологічне очищення, містять велику кількість хвороботворних мікроорганізмів, у тому числі кишкової групи. Вміст кишкових паличок у знезаражених стічних водах, що підлягають випусканню в природні водні об'єкти, не має перевищувати 1000 одиниць/дм3 води. При відсутності знезаражування очищені міські стічні води можуть мати значення колі-індексу близько 2,3 млн.од/дм3, що більш ніж у 2000 разів перевищує санітарні норми. Випускання таких стічних вод у природні водні об'єкти призводить до їх зараження патогенними мікроорганізмами і погіршення екологічного стану. У зв'язку з цим необхідно проводити ефективне знезаражування стічних вод екологічно безпечними способами.
При знезаражуванні очищених міських стічних вод хлором відбувається взаємодія хлору й органічних речовин, які містяться в стічних водах, що призводить до утворення в обробленій воді хлорорганічних сполук, які мають мутагенні й канцерогенні властивості. Знезаражування стічних вод за допомогою озону й ультрафіолетових променів призводить до зростання мутагенності в присутності карбонільних сполук, нітрат- чи нітрит- іонів. Інші методи знезаражування стічних вод в Україні, за рідкісним винятком, не застосовуються.
Існуючі способи знезаражування стічних вод мають низку суттєвих недоліків. Обробка стічних вод хлором - найпоширеніший метод знезаражування, будучи досить ефективним, передбачає використання високотоксичних сполук хлору, які мають високу корозійну активність. Крім того, цей метод пов'язаний з виконанням високих вимог до правил безпеки при збереженні, транспортуванні і застосуванні хлору. Вимушене підвищення доз хлорвміщуючих реагентів (під час паводків) викликає пригнічення процесів самоочищення води у водних об’єктах.
У зв'язку з цим назріла необхідність застосування в практиці знезаражування міських стічних вод достатньо ефективних екологічно безпечних реагентів, при цьому нове покоління знезаражуючих речовин повинно бути придатним для використання на існуючому устаткуванні очисних споруд.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконана відповідно до регіональної програми "Екологічне оздоровлення басейну ріки Сіверський Донець" і тісно пов'язана з планами госпдоговірної тематики Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури (договір № 1148, держреєстр № 0198U002514).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗНЕЗАРАЖУВАННЯ МІСЬКИХ СТІЧНИХ ВОД ПОЛІМЕРНИМИ ЕЛЕКТРОЛІТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок