Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕКЛАМА ЯК СОЦІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ

РЕКЛАМА ЯК СОЦІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ

Назва:
РЕКЛАМА ЯК СОЦІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,72 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ЛИСИЦЯ НАДІЯ МИХАЙЛІВНА
УДК:316.334.2
РЕКЛАМА ЯК СОЦІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
Спеціальність 22.00.03 – соціальна структура, соціальні інститути та
соціальні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора соціологічних наук
Харків – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті, Міністерство освіти України
Науковий консультант: | доктор соціологічних наук, професор Бакіров Віль Савбанович, завідувач кафедри прикладної соціології, ректор Харківського державного університету
Офіційні опоненти :
 
Доктор філософських наук Ручка Анатолій Олександрович, заступник директора інституту соціології НАН України, завідувач відділу соціології культури і масової комунікації (м.Київ)
Доктор філософських наук, професор Полторак Володимир Абрамович,, завідувач кафедри соціології праці та управління Українського державного хіміко-технологічного університету
Доктор соціологічних наук, Чернецький Юрій Олександрович, завідувач кафедри менеджменту та маркетингу Харківського інституту бізнесу і менеджменту
Провідна установа – Дніпропетровський державний університет, кафедра соціології
Захист відбудеться “16” липня 1999 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 Університету внутрішніх справ (310080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Університету внутрішніх справ (310080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий "14"червня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Я. Гоц
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обгрунтована різким збільшенням обсягу рекламної інформації у сучасному суспільстві. Значення реклами невпинно зростає в усіх соціальних установах. Реклама починає набувати цінності не тільки тому, що забезпечує успішну практичну маркетингову діяльність, але й сама по собі як незалежна структура з конкретними функціями і цілями. Незважаючи на малий термін розвитку реклами в Україні, вітчизняні рекламодавці вже набули достатнього досвіду та і реклама стала значущою реальністю, для вивчення якої необхідні конкретні наукові підходи.
Увага до реклами як до соціального інституту сучасного українського суспільства обумовлена двома факторами, а саме, переходом економіки України до ринкових відносин, які характеризуються специфічними особливостями та поширеною мережею рекламного бізнесу, що робить успіхи, але приречений на невдачу у випадку безоглядного копіювання західної реклами.
Реклама стала однією з центральних тем досліджень у галузі економіки, соціології, психології, філології в період переходу до нових форм господарювання в Україні. Виявилося, що реклама — явище неоднозначне, бо вона впливає на всі сформовані раніше соціальні інститути, вносячи ряд кардинальних змін у їх функціонування та допомагає вирішувати соціальні проблеми у межах цих соціальних інститутів.
Розв`язання соціальних проблем потребує адаптації інституціональних звичок до нових умов. Реклама не тільки пояснює узагальненому споживачеві, як споживати її продукт, ті чи інші товари та послуги, але й поряд з іншими різновидами масової комунікації допомагає адаптуватися до нових форм життя, яке постійно та швидко змінюється. Тим самим вона забезпечує атмосферу доброзичливості та довіри, набуваючи ролі повсякденної, звичної порадниці, яка рекомендує свої продукти та направляє свою аудиторію. Однак досить часто реклама є джерелом девіантної поведінки узагальненого споживача, дратуючим фактором та сприяє ігноруванню інформації, яку вона сама і пропонує. Вона бере на себе роль посередника в підтримці відносин між суспільством як упорядкованою структурою та діючими в ній індивідами-споживачами реклами.
Реклама є зв`язуючою ланкою у швидкоплинному та часто непередбаченому світі, яка намагається експліціювати та спростувати відмінності між дією та цілком сформованою структурою, налагодити відносини між індивідами як споживачами рекламної інформації на мікрорівні та макрорівневим світом соціальних інститутів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: РЕКЛАМА ЯК СОЦІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок