Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТУВАННЯ ДЕФЕКТІВ КЛІТОК РОТОРІВ АСИНХРОННИХ ДВИГУНІВ З ЗАКРИТИМИ ПАЗАМИ

ДІАГНОСТУВАННЯ ДЕФЕКТІВ КЛІТОК РОТОРІВ АСИНХРОННИХ ДВИГУНІВ З ЗАКРИТИМИ ПАЗАМИ

Назва:
ДІАГНОСТУВАННЯ ДЕФЕКТІВ КЛІТОК РОТОРІВ АСИНХРОННИХ ДВИГУНІВ З ЗАКРИТИМИ ПАЗАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет “Львівська політехніка”
ХЛІПАЛЬСЬКИЙ ЮЛІАН ЗБІГНЄВОВИЧ
УДК 621.313.333 : 620.179.1
ДІАГНОСТУВАННЯ ДЕФЕКТІВ КЛІТОК РОТОРІВ
АСИНХРОННИХ ДВИГУНІВ З ЗАКРИТИМИ ПАЗАМИ
05.09.01 Електричні машини і апарати
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Яцун Михайло Андрійович,
професор кафедри електричних машин та апаратів
Національного університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти:–
доктор технічних наук, с.н.с.
Ставинський Андрій Андрійович
завідувач кафедри електричних машин і суднових
електроенергетичних систем Українського
Державного морського технічного університету–
кандидат технічних наук, доцент
Маляр Василь Сафронович,
доцент кафедри теоретичної і загальної електротехніки
Національного університету “Львівська політехніка”.
Провідна установа:
Інститут електродинаміки НАН України,
відділ електромеханічних систем (м. Київ)
Захист відбудеться “ 02 ” березня 2001 р. о “12 ” год. “00” хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.02 Національного університету “Львівська політехніка” ( 79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12, ауд 114 ).
З дисертацією можна ознайомитись у науково–технічній бібліотеці Національ-ного університету “Львівська політехніка” ( Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “ 25 ” січня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д35.052.02 Коруд В. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідний рівень якості асинхронних та інших видів машин закладається, з одного боку, на стадії розробки та проектування виробу, з іншого – безпосередньо в процесі виробництва. Розвиток математичного моделювання електричних машин (ЕМ) та широке застосування систем автоматизованого проектування на базі персональних комп’ютерів дозволили успішно розв’язувати задачі оптимального проектування всіх типів машин. У зв’язку з цим якість ЕМ, що випускаються промисловістю, в основному визначається рівнем технологічних процесів їх виготовлення. Як показує зарубіжний досвід, одним з визначальних факторів, що забезпечують високу якість продукції, є організація системи контролю на виробництві. Її ефективність визначається правильним вибором методології контролю окремих елементів, вузлів і машини в цілому, а також точністю та надійністю контрольно–діагностичних і випробувальних пристроїв.
Розроблені на даний час методи і пристрої неруйнівного контролю (НК) та технічного діагностування (ТД) стану короткозамкнених кліток (КЗ) асинхронних двигунів (АД) не є достатньо ефективними для здійснення потокового контролю якості відлитих роторів, а в багатьох випадках – і для лабораторних досліджень. Відомі з літературних джерел засоби НК та ТД КЗ кліток характеризуються або складністю й тривалістю отримання та обробки первинної інформації, що обумовлює можливість їх використання лише в лабораторних умовах, або недостатньою чутливістю і точністю. Особливо складною в цьому плані є задача діагностування і контролю КЗ кліток роторів з закритими пазами.
Відомо, що навіть для провідних електротехнічних фірм з високим рівнем автоматизації процесу виготовлення АД властиві періодичні порушення технологічних процесів відливання КЗ клітки. Найбільш ефективним способом виявлення таких порушень та швидкого відповідного реагування може бути застосування засобів для контролю та діагностування необроблених КЗ роторів безпосередньо після заливання обмотки. Їх використання дозволить, з одного боку, запобігти подальшій обробці та використанню роторів, технічний стан яких є незадовільним (що виявляється лише на стадії випробувань АД), з іншого боку, отримана при цьому інформація може служити для діагностування відхилень технологічного процесу відливання обмоток роторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДІАГНОСТУВАННЯ ДЕФЕКТІВ КЛІТОК РОТОРІВ АСИНХРОННИХ ДВИГУНІВ З ЗАКРИТИМИ ПАЗАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок