Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СХЕМ ВУЗЬКОЗАХВАТНОЇ ВИЇМКИ ТОНКИХ ПОЛОГИХ ПЛАСТІВ

Загрузка...

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СХЕМ ВУЗЬКОЗАХВАТНОЇ ВИЇМКИ ТОНКИХ ПОЛОГИХ ПЛАСТІВ / сторінка 5

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СХЕМ ВУЗЬКОЗАХВАТНОЇ ВИЇМКИ ТОНКИХ ПОЛОГИХ ПЛАСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,64 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

У фундаментальних роботах галузевих інститутів ІГС ім. А.А. Скочинського, Діпровуглемаш, ДонВугі, Дондіпровуглемаш, ДонНДІ широко висвітлені питання адаптації забійного обладнання в привибійному просторі лав при складній гіпсометрії підошви пласта і скривленні вибою в горизонтальній площині.
Моделювання й експериментальні дослідження процесу вузькозахватної виїмки при втраті стійкості комбайна у вертикальній площині вперше були проведені у Стахановській філії КГМІ на повнорозмірному стенді з вуглецементним блоком.
У роботах В.Г. Яцьких відзначалося, що саме втрата стійкості комбайна у вертикальній площині є першопричиною скривлення вибою і порушень технології очисної виїмки на тонких пологих пластах.
Для теоретичного обґрунтування стійкості комбайна на рамі конвеєра у вертикальній площині нами була розроблена розрахункова схема, що описує процес взаємодії елементів системи “вугільний пласт-комбайн-конвеєр”.
Взаємодія комбайна із пластом вугілля описана системою диференціальних рівнянь. Розроблена математична модель взаємодії системи “вугільний пласт-комбайн-конвеєр”, на відміну від існуючих, враховує: характер зміни опорів руху комбайна по ставу конвеєра при різних швидкостях його переміщення; характеристики пласта й траси конвеєра, що повторює гіпсометрію підошви пласта й форму вибою; особливості стружкоутворювання при зміні режимів роботи виконавчого органа.
Як критерії оцінки процесу взаємодії системи “вугільний пласт-комбайн-конвеєр” прийняті: опірність вугілля різанню Вр, ширина захвату виконавчих органів комбайна Вз, потужність пласта Нр, стійка потужність двигуна комбайна Рст, швидкість переміщення комбайна vп.к., кут падіння пласта б, величина недосування конвеєра до вибою hв, кути вигину става конвеєра л й повороту комбайна навколо направляючої г, а також енерговитрати на руйнування вугільного пласта.
Рис. 1. Розрахункова схема для визначення складових величини кроку пересування конвеєра до вибою: г – кут повороту комбайна навколо напрямної конвеєра, град; hв – величина недосування конвеєра до вибою, мм; bк – ширина комбайна, мм; r1 – радіус обертання комбайна щодо направляючої.
Розрахунок максимально припустимих значень швидкості перміщення комбайна vп для заданих гірничо-технічних умов експлуатації виконувався виходячи з умов максимального використання технічних можливостей комбайна і збереження його стійкості на рамі скребкового конвеєра лави.
За результатами моделювання продуктивності Q комбайна залежно від ширини захвату його виконавчого органа Вз встановлені оптимальні значення режимних параметрів очисної виїмки вугілля (насамперед, швидкості vп), що забезпечують стійку роботу системи.
Для реальних умов шахт Східного Донбасу встановлено, що при середніх значеннях потужності двигунів (Nст=80…90 кВт), граничні швидкості подачі комбайна становлять: при Вр=100 кН/м – 4,8 м/хв; при Вр =150 кН/м – 3,6 м/хв; при Вр =200 кН/м – 2,8 м/хв. У сприятливих умовах експлуатації одержані значення швидкості vп можуть бути збільшені, однак, при цьому збільшиться й амплітуда рухів комбайна у вертикальній і горизонтальній площинах щодо вибою. При русі комбайна відносно скривленого ставу кутові відхилення опор від поверхні става (рис. 1) будуть сягати критичних значень г=10...14о, при яких зафіксовані схід комбайна з рами конвеєра, вихід з ладу замкових з'єднань рештаків й інші негативні наслідки.
За результатами стендових випробувань встановлено, що в моменти відхилення опор комбайна від поверхні става конвеєра в зоні сполучення пласта із підошвою починають формуватися уступи не зруйнованого вугілля.
При втраті стійкості комбайна на рамі конвеєра величина уступів не зруйнованого вугілля в нижній частині пласта визначається виразом
(1)
Шляхом моделювання встановлено, що з підвищенням швидкості переміщення комбайна прямо пропорційно збільшується кутове відхилення його корпуса від става конвеєра, зношування різців куткової частини шнека і, як наслідок, зниження продуктивності комбайна.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СХЕМ ВУЗЬКОЗАХВАТНОЇ ВИЇМКИ ТОНКИХ ПОЛОГИХ ПЛАСТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок