Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОМІЩИЦЬКІ МАЄТКИ ПРАВОБЕРЕЖЖЯ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ 1831-1917 років (за матеріалами володінь графів Потоцьких)

ПОМІЩИЦЬКІ МАЄТКИ ПРАВОБЕРЕЖЖЯ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ 1831-1917 років (за матеріалами володінь графів Потоцьких)

Назва:
ПОМІЩИЦЬКІ МАЄТКИ ПРАВОБЕРЕЖЖЯ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ 1831-1917 років (за матеріалами володінь графів Потоцьких)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,07 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
«КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ»
ЛОБКО ОКСАНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 94 (477) «1831/1917»: [929.52 Потоцькі + 332.252]
ПОМІЩИЦЬКІ МАЄТКИ ПРАВОБЕРЕЖЖЯ
В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
1831-1917 років
(за матеріалами володінь графів Потоцьких)
07.00.01 – історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії факультету гуманітарних наук Національного університету «Києво–Могилянська академія».
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
КАРЛІНА Оксана Миколаївна,
завідувач кафедри історії
стародавнього світу і середніх віків
Волинського національного університету
імені Лесі Українки.
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
ШАНДРА Валентина Степанівна,
провідний науковий співробітник
відділу історії України ХІХ – початку ХХ ст.
Інституту історії України НАН України;
кандидат історичних наук, доцент
КРИВОШЕЯ Ігор Іванович,
доцент кафедри історії України
Уманського державного педагогічного
університету імені Павла Тичини.
Захист відбудеться « 11 » квітня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.008.02 у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» (04070, м. Київ, вул. Г. Сковороди, 2, корп. 1, ауд. 301).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національного університету «Києво-Могилянська академія» (04070, м. Київ, вул. Г. Сковороди, 2, корп. 1).
Автореферат розіслано « 7 » березня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.Г. Бажан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічна і соціокультурна активність поміщицтва та дворянства невіддільна від історії всього суспільства. У цьому нас переконують модернізаційні зміни в економіці Європи, які були започатковані наприкінці ХVІІІ і розвивалися упродовж ХІХ – початку ХХ ст. Переорієнтація аграрного сектора на ринкові засади проходила й на українських теренах, відрізняючись лише темпами та місцевими особливостями. Із найбільшою силою вона зачепила дворянство – верхівку суспільства – і відбилася на його економічній активності та темпах соціальної диференціації. Актуальність теми пов’язана з важливістю вивчення й урахування досвіду складних політичних, соціально-економічних і культурних змін, що відбувалися в переломний для суспільства період і в яких брало участь заможне поміщицтво Правобережжя.
Саме тому привертають увагу еволюція землеволодіння й методи господарювання в маєтках графів Потоцьких – одного з найвпливовіших аристократичних родів XVIIІ – початку ХХ ст. На сьогодні існує чималий науковий доробок, присвячений вивченню генеалогії, біографії окремих представників родини, ролі Потоцьких у політичній історії Речі Посполитої та Російської імперії XVIІІ ст. – початку ХІХ ст. Практично в кожній із цих робіт підкреслюється, що Потоцькі були одними з найбільших землевласників Речі Посполитої та залишились ними після її поділів. Це й обумовлювало їхній особливий статус у державі, пояснювало впливовість членів роду в тогочасному соціумі. Однак для оцінки маєткового потенціалу Потоцьких на Правобережжі історики здебільшого наводили загальну кількість належних їм міст і сіл у різні роки та обмежувались лише дослідженням господарства в окремих маєтках. На заваді комплексному вивченню економічної діяльності Потоцьких стояли як суб’єктивні (інший напрям студій), так і об’єктивні причини (необхідність проведення тривалих архівних пошуків потрібних джерел).
Сучасна методологія досліджень вимагає врахування якомога ширшого контексту для відтворення історичних подій. Органічне вплетення конкретного матеріалу, який висвітлює функціонування маєтків представників заможного поміщицтва, у розгорнуту картину загальноросійських і європейських процесів передбачає попереднє вивчення специфіки соціального, політичного та економічного життя суспільства в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ПОМІЩИЦЬКІ МАЄТКИ ПРАВОБЕРЕЖЖЯ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ 1831-1917 років (за матеріалами володінь графів Потоцьких)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок