Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖІНОЦТВО В СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОМУ ТА ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ США З КІНЦЯ XVIII СТ. ДО 1920 Р. (ПРОБЛЕМА ДОСЯГНЕННЯ РІВНОПРАВНОСТІ)

ЖІНОЦТВО В СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОМУ ТА ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ США З КІНЦЯ XVIII СТ. ДО 1920 Р. (ПРОБЛЕМА ДОСЯГНЕННЯ РІВНОПРАВНОСТІ)

Назва:
ЖІНОЦТВО В СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОМУ ТА ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ США З КІНЦЯ XVIII СТ. ДО 1920 Р. (ПРОБЛЕМА ДОСЯГНЕННЯ РІВНОПРАВНОСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,02 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Ніколаєва Наталія Борисівна
УДК 94(73)”17/19”:
[316.423.6:316.346.2-055.2:329]
ЖІНОЦТВО В СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОМУ ТА
ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ США
З КІНЦЯ XVIII СТ. ДО 1920 Р.
(ПРОБЛЕМА ДОСЯГНЕННЯ РІВНОПРАВНОСТІ)
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Гончар Борис Михайлович,
завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, старший науковий співробітник
Зленко Валентина Андріївна,
провідний науковий співробітник Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
кандидат історичних наук, доцент
Мінгазутдінов Ігор Олександрович,
доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 19 січня 2004 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “14” грудня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Божко О. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Структура дисертації зумовлена метою та завданнями дослідження. Робота складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків і списку використаних джерел та літератури (26 сторінок, 316 позицій). Загальний обсяг роботи становить 217 сторінoк.
Вступ. Актуальність дослідження. Серед актуальних проблем, які постали перед сучасною історичною наукою, особливе місце займають проблеми історії такої великої соціально-демографічної групи, як жіноцтво. Тим правовим становищем, яке жінки мають зараз, вони значною мірою завдячують активності своїх попередниць, спрямованій на подолання гендерної нерівноправності (поняття “гендер” означає соціокультурні розбіжності між статями).
Упродовж багатьох століть жінки не мали рівних із чоловіками прав і можливостей. Період з кінця XVIII ст. до початку ХХ ст. в Сполучених Штатах Америки ознаменувався кардинальними змінами у становищі жінок, які стали відігравати все більшу роль у соціально-економічному та політичному житті країни. Тоді ж було вироблено основні ознаки і принципи сучасної гендерної рівноправності. В середині ХІХ ст. виник суфражистський рух (рух за виборчі права для жінок), який став надзвичайно помітним явищем в історії США. Характер і основні напрями змін у соціально-економічному, юридичному та політичному становищі американок були нерозривно пов’язані з внутрішнім розвитком країни і складали систему історично обумовлених явищ та механізмів. Тому перед історичною наукою постає необхідність детального вивчення процесу трансформації прав жіноцтва в США, зокрема причин і особливостей цих змін, чинників формування більш рівноправного становища жінок.
Актуальність дослідження теми рівноправності американського жіноцтва посилюється також через підвищений інтерес суспільства до гендерних проблем в історії, викликаний зростаючим впливом жіноцтва на всі сфери життя суспільства як в США, так і в інших країнах світу. Аналіз заявленої в дисертації проблеми сприяє не лише більш глибокому розумінню статусу жінки в американському суспільстві в період від утворення США до початку ХХ ст., але й дозволяє краще осягнути сутність проблеми ролі та місця жінки в соціумі, причини і характер змін на користь розширення прав жінок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЖІНОЦТВО В СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОМУ ТА ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ США З КІНЦЯ XVIII СТ. ДО 1920 Р. (ПРОБЛЕМА ДОСЯГНЕННЯ РІВНОПРАВНОСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок