Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка оптоелектронних пристроїв для переміщення оптичного випромінювання на основі закручених структур

Розробка оптоелектронних пристроїв для переміщення оптичного випромінювання на основі закручених структур

Назва:
Розробка оптоелектронних пристроїв для переміщення оптичного випромінювання на основі закручених структур
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,44 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний університет “Львівська політехніка”
Даланбаяр Болормаа
УДК 537.62;621.372.8;666.655
Розробка оптоелектронних пристроїв для
переміщення оптичного випромінювання на основі
закручених структур
05.27.01 – Твердотільна електроніка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі електронних приладів Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Микитюк Зіновій Матвійович
Національний університет “Львівська
політехніка”, професор кафедри
електронних приладів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
Сорокін Віктор Михайлович
Інститут фізики напівпровідників
НАН України
завідувач відділу рідких кристалів.
доктор технічних наук, професор
Ціж Богдан Романович
Львівська державна академія ветеринарної
медицини ім. С.Г.Гжицького
завідувач кафедри загальнотехнічних
дисциплін.
Провідна організація – Чернівецький Національний університет ім. Юрія Федьковича МОН України.
Захист дисертації відбудеться “ 12 ”_ березня _2004 р. о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.052.12 у Національному університеті “Львівська політехніка”.
(79013, м.Львів-13, вул. С.Бандери, 12).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м.Львів-13, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “11“ лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Заячук Д.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасній електронній техніці широко застосовується оптичне (лазерне) випромінювання для технологічних, метрологічних, діагностичних та інших цілей. Однією з найважливіших проблем використання такого випромінювання є його прецизійне переміщення, з метою чого використовуються різного роду пристрої для сканування, модуляції, перетворення, селекції тощо.
В сучасних умовах такі пристрої базуються на основі оптоелектроніки з використанням в якості оптично активного матеріалу твердих речовин. Рідкокристалічні речовини як оптично активне середовище мають ряд суттєвих переваг, а саме, високі функціональні можливості, низьке енергоспоживання, можливість інтегрального виконання. Тому вони можуть конкурувати з твердими матеріалами.
Різноманіття термо- та електрооптичних ефектів у рідких кристалах (РК) і широкий діапазон показників заломлення та величини наведеного електричним полем двозаломлення широко використовуються в інтегрально-оптичних елементах і вузлах оптичної обробки інформації. Як відомо, діапазон показників заломлення РК дозволяє комбінувати їх у світловодних структурах з багатьма відомими матеріалами від стекол типу “крон” і кварцу до тяжких флінтів та миш’якових стекол. До того ж, технологічно простіше стикувати різні світловодні елементи, якщо одне з середовищ є рідиною. Рідкокристалічні матеріали можуть використовуватись у світловодах як середовище, по якому розповсюджується випромінювання, чи як одне з зовнішніх середовищ.
Використовуючи планарні діелектричні світловоди та рідкі кристали, можна керувати оптичними хвилями в тонкоплівкових структурах, таких як модулятори, дефлектори, оптичні перемикачі тощо.
Рідкі кристали поєднують у собі властивості рідини і твердого тіла, тобто характеризуються текучістю, молекулярною впорядкованістю, діелектричною та оптичною анізотропією одночасно. Існують різні види рідкокристалічних систем, серед них система з просторовою надмолекулярною структурою. Холестеричні і смектичні С* рідкі кристали утворюють таку просторову закручену структуру, тобто вони є хіральними речовинами. Такі структури не мають дзеркальної симетрії і характеризуються ліво- або правостороннім закручуванням. Крім того, просторову надмолекулярну структуру можна індукувати, додаючи оптично активні добавки в нематичні та смектичні рідкі кристали.
Хіральні рідкокристалічні структури характеризуються аномальними оптичними властивостями, такими як селективне відбивання світла, унікально велике обертання площини поляризації світла в тонких шарах, залежність забарвлення зразка від температури та кута спостереження тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Розробка оптоелектронних пристроїв для переміщення оптичного випромінювання на основі закручених структур

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок