Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ПРИКОРДОННИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ І РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ (НАПРИКІНЦІ ХХСТ. – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ)

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ПРИКОРДОННИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ І РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ (НАПРИКІНЦІ ХХСТ. – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ПРИКОРДОННИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ І РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ (НАПРИКІНЦІ ХХСТ. – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,66 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна
Вовк Світлана Олександрівна
УДК 94 [( 477) : (470+571)]
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ПРИКОРДОННИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ І РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
(НАПРИКІНЦІ ХХСТ. – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ)
Спеціальність 07.00.01. – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Курило Віталій Семенович,
ректор Луганського національного
педагогічного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Танцюра Василь Іванович,
Харківській національний
університет ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри українознавства
кандидат історичних наук, професор
Плиско Леонід Миколайович,
Харківський національний
педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди, завідувач
кафедри історичних дисциплін
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра історії України,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться 23 грудня 2005 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою 61077, м. Харків, пл. Свободи 4.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи 4).
Автореферат розіслано 21 листопада 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність дослідження. Досягнення Україною незалежності та залучення її регіонів до системи міжнародної співпраці в умовах розвитку світових інтеграційних процесів поставило перед нею проблему організації ефективного прикордонного співробітництва. Суттєвий науковий інтерес представляють взаємовідносини регіонів, які стали прикордонними в процесі утворення нових незалежних держав після розпаду Радянського Союзу у 1991р.
Пошук оптимальних форм співробітництва, які дають можливість реалізувати інтереси суб’єктів України та Російської Федерації, є однією з найбільш актуальних проблем у зовнішній політиці. Крім того, у Російській Федерації у прикордонних регіонах, як правило, велику частку населення складають етнічні українці. На жаль, вплив України на останніх є недостатнім, а це недолік. Політичні зміни в Україні дають новий поштовх до посилення впливу країни на етнічних українців, що мешкають у прикордонних регіонах Російської Федерації.
У даному контексті прикордонне співробітництво між суміжними регіонами України і Російської Федерації стає домінуючою формою реалізації стратегії зовнішньої та зовнішньоекономічної політики. Це пов’язано з рядом факторів: економічні зв’язки, що існували між регіонами, формувалися протягом тривалого часу і основними наслідками їх розриву стали економічні втрати як для однієї, так і для іншої країни; виробнича взаємозалежність господарств України і Російської Федерації призвела до того, що промисловість прикордонних регіонів України традиційно була орієнтована на російських постачальників, а сільське господарство було зацікавлено у збуті продукції в Російській Федерації; оскільки економічні зв’язки були послабленні на офіційному рівні, то більшість експортно-імпортних операцій змістилася у тіньовий сектор економіки. Процес прикордонного співробітництва з Російською Федерацією для України в досліджуваний період отримав додаткове соціально-політичне значення, оскільки істотна частка населення суміжних регіонів не втратила тісні зв’язки культурно-історичного і психологічного характеру.
Вивчення історії прикордонного співрбітництва між Україною і Російською Федерацією не можна відокремлювати від дослідження загальної історії взаємовідносин між обома країнами. Розуміння проблематики прикордонного співробітництва вимагає вичерпного вивчення подій, критичного підходу до теми і є актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ПРИКОРДОННИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ І РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ (НАПРИКІНЦІ ХХСТ. – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок