Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Відчуження праці в умовах перехідної економіки (на прикладі України)

Відчуження праці в умовах перехідної економіки (на прикладі України)

Назва:
Відчуження праці в умовах перехідної економіки (на прикладі України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,52 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
уповноваженими на представництво трудовим колективом органами, а в р
азі відсутності таких органів – представниками трудящих обрании і упов
новаженими трудовим колективом


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чернишук Володимир Романович
УДК 331.101.2
Відчуження праці в умовах
перехідної економіки (на прикладі України)
Спеціальність 08.01.01. – Економічна теорія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2000
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі політичної економії обліково-економічних факультетів Київського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Кривенко Костянтин Тарасович, Київський національний економічний університет, професор кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Врублевський Віталій Костянтинович, Інститут соціології НАН України, головний науковий співробітник відділу соціально-політичних процесів
кандидат економічних наук Садовий Микола Миколайович, Національний університет ім.Т.Шевченка, доцент кафедри економічної теорії економічного факультету
 
Провідна установа: Інститут економіки НАН України, відділ економіки праці та зайнятості населення, м.Київ.
Захист відбудеться “ 21 ” грудня 2000 року о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету.
Автореферат розісланий “ 21 ” листопада 2000 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Лук’яненко Д.Г.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Українська економіка переживає довготривалу формаційну кризу, у зв’язку з чим об’єктивно закономірними є процеси системної трансформації, які обумовлюють суттєві зміни в трудових відносинах, в тому числі в таких їх ланках, як відносини відчуженої і вільної праці. Трансформаційні процеси у своїй основі мають забезпечити новий характер трудових відносин, який відповідав би сучасному рівневі розвитку продуктивних сил та їх провідної складової – людини. Перебудовні процеси мають забезпечити цивілізовані соціально-економічні і правові умови для поступової еволюції людської праці від переважно відчуженої, якою вона є в Україні на рубежі ХХІ ст., до не відчуженої, вільної праці.
Перехід до нової якості відтворення робочої сили і соціально-економічних трудових відносин є складним і багатогранним процесом, що передбачає глибокі перетворення в усій системі економічних відносин – відносинах власності, розподілі і споживанні, на ринках праці, між керівниками і підлеглими. Передумовою успішного вирішення цієї доленосної для країни перехідного періоду проблеми є наукові дослідження, в яких розкриваються шляхи здійснення реформ, зорієнтованих на реалізацію інтересів людини праці, піднесення її соціально-економічного статусу в суспільному відтворенні. З огляду на це об’єктивно необхідним стає пошук теоретичних розробок щодо особливостей і глибини відчуження праці і українській економіці, його негативного впливу на продуктивність і якість праці, а також визначення науково обґрунтованих шляхів поступового послаблення цього явища у найближчій перспективі.
Дослідження сутності, місця і ролі відчуження праці в системі трудових відносин, представленні роботами К.Маркса, Ф.Енгельса, М.Туган-Барановського та інших визначених вчених, слугують методологічною основою подальшої розробки даної проблеми. В працях вітчизняних економістів Д.Богині, О.Богуцького, В.Врублевського, А.Гальчинського, В.Геєця, О.Гоша, В.Корнієнка, К.Кривенка, З.Лазового, С.Мочерного, В.Рибалкіна, П.Томчука та інших знайшли відображення ряд проблем, пов’язаних з відчуженням праці в перехідній економіці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Відчуження праці в умовах перехідної економіки (на прикладі України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок