Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічна ефективність інвестиційної діяльності в сільському господарстві регіону

Економічна ефективність інвестиційної діяльності в сільському господарстві регіону

Назва:
Економічна ефективність інвестиційної діяльності в сільському господарстві регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
У першому розділі роботи ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІНВЕ
СТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В АГРАРНІЙ СФЕРІ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СУХОРУКО Олена Василівна
УДК 330.322:631.16
Економічна ефективність інвестиційної діяльності в сільському господарстві регіону
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Херсонському національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки (м. Херсон).
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
мАРМУЛЬ Лариса Олександрівна,
Херсонський державний аграрний
університет, проректор з міжнародних
зв’язків, завідувач кафедри обліку та аудиту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
САЗОНЕЦЬ Ігор Леонідович,
Дніпропетровський національний
університет, декан факультету зовнішньоекономічних відносин;
кандидат економічних наук,
ст. наук. співробітник
КІСІЛЬ Микола Іванович,
завідувач відділом інвестування
Національного наукового центру
“Інститут аграрної економіки УААН.
Провідна установа: Миколаївський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики, кафедра економіки АПК, м. Миколаїв.
 
Захист відбудеться “24” січня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ – 27, вул. Ворошилова 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ – 27, вул. Ворошилова 25.
Автореферат розісланий “ 22 грудня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сільське господарство належить до провідних галузей агропромислового та господарського комплексу України, ефективність функціонування якої визначає економічну та продовольчу безпеку країни. Матеріально-ресурсне забезпечення аграрного виробництва, його ефективний розвиток в умовах транзитивної економіки прямо залежать від обсягу, структури та напряму інвестицій – витрат на будівництво та ремонт виробничих приміщень, придбання сільськогосподарської техніки і обладнання, впровадження нових технологій, забезпечення достатнього рівня платоспроможності, зміцнення фінансової стійкості та поліпшення виробничої діяльності аграрних підприємств. Саме достатні інвестиції є запорукою оновлення та вдосконалення матеріально-технічної бази сільськогосподарського виробництва, підвищення його ефективності, поліпшення харчових раціонів населення, зростання зайнятості та добробуту сільських жителів, забезпечення конкурентоспроможності аграрного сектору в цілому. Бюджетний дефіцит, скорочення державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, фінансова та енергетична залежність України від іноземних держав посилюють актуальність вирішення проблеми раціоналізації і підвищення ефективності використання наявних і доступних інвестиційних ресурсів.
Разом з тим в аграрній сфері АПК склалася ситуація, коли потреби в інвестиційних ресурсах зростають, а можливості їхнього забезпечення зменшуються. Спад інвестиційної активності пов’язаний з нестабільністю розвитку та триваючими кризовими явищами у сільському господарстві. Дійовий механізм нагромадження внутрішніх інвестиційних ресурсів виявився практично відсутнім. Маючи великий агроресурсний потенціал, величезні земельні масиви, кваліфіковані кадри, сільське господарство України не приваблює вітчизняних та іноземних інвесторів. Галузь із самого початку проведення ринкових реформ не ввійшла до переліку інвестиційно привабливих. Тому проблема організації та розвитку інвестиційного процесу набуває визначального характеру для виходу сільського господарства з критичного стану та забезпечення конкурентоспроможного виробництва продуктів харчування як на внутрішньому, так і на зовнішньому продовольчих ринках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Економічна ефективність інвестиційної діяльності в сільському господарстві регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок