Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

Назва:
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,56 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НІЛОВА НАТАЛІЯ МАРКІВНА
УДК 330.142.211:502.33
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
Спеціальність: 08.08.01- “Економіка природокористування та
охорони навколишнього середовища”.
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук.
Суми – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки Сумського державного університету Міністерство освіти України
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Карпіщенко Олексій Іванович,
Сумський державний університет,
доцент кафедри економіки
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Харічков Сергій Костянтинович
заступник директора з навчальної роботи Інституту проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України, зав. відділом економічного регулювання природокористуванням, м. Одеса
кандидат економічних наук, доцент Жулавський Аркадій Юрійович, Сумський державний університет, кафедра управління, м. Суми
Провідна установа
Харківський державний економічний університет Міністерства освіти України
Захист дисертації відбудеться “26” листопада 1999 року о 14 годині
Засіданні спеціалізованої вченої ради К55.051.01 по присудженню вченого ступеня кандидата економічних наук у Сумському державному університеті за адресою: 40007 м. Суми, вул. Римського-Корсакова,2, ауд. М 412.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007 м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий “22” жовтня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М.Кислий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Загальне техногенне навантаження на навколишнє середовище України в останні роки має тенденцію до зменшення. Однак, взагалі, в атмосферу, водні та земельні ресурси щорічно надходить близько
100 млн. тонн шкідливих речовин. Вирішальний вплив на формування екологічної ситуації має зниження економічної активності, часткове або повне припинення діяльності багатьох підприємств у більшості екологонебезпечних галузях, а не впровадження природоохоронних заходів.
Разом з тим, необхідність реконструкції, технічного, технологічного переозброєння промислових підприємств визначає подальше вдосконалення системи критеріїв показників та методів оцінки еколого-економічної ефективності інвестиційних проектів.
При аналізі інвестиційних проектів дії екологічних чинників приділяється недостатня увага. Розрахунок лише економічного ефекту, незалежно від можливих екологічних наслідків, вважається більш важливим та визначальним фактором на користь прийняття рішення про інвестування.
У діючій практиці оцінки економічного збитку від забруднення навколишнього середовища та визначення еколого-економічної ефективності природоохоронних заходів, використовуються методики, що були розроблені ще в середині 80-х років. Ці методики мають ряд суттєвих недоліків, а також неадекватні існуючим на даний момент в Україні умовам господарювання.
Сучасні методичні рекомендації з оцінки еколого-економічної ефективності інвестиційних проектів, що використовуються в зарубіжній практиці, реально не враховують розмір додаткових витрат на проведення природоохоронних заходів і компенсацію негативних наслідків забруднення навколишнього середовища або враховують в якісному вигляді, не пропонуючи механізму їх кількісної оцінки. Крім того, вони потребують відповідної адаптації до умов економіки України.
Таким чином, актуальність дисертаційного дослідження визначається необхідністю більш повного та обєктивного обліку екологічних витрат при визначенні еколого-економічної ефективності інвестиційних проектів шляхом коригування грошових потоків, а також необхідністю врахування витрат, що зумовлені понадлімітним забрудненням навколишнього середовища, забезпеченням аварійної та технологічної безпеки виробництва і компенсацією можливих економічних наслідків аварійних ситуацій.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Напрямки дисертаційного дослідження входять до державних та регіональних програм та тем:
·
програми Наукової ради НАН України "Розробка наукових основ сталого розвитку в Україні";
· фундаментальної теми "Економіка сталого розвитку: макро- і мікроекономічні механізми забезпечення" (фінансується Державним фондом фундаментальних досліджень України (ДФФД), № 8.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок