Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ РОДІВ MALUS ТА PYRUS

ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ РОДІВ MALUS ТА PYRUS

Назва:
ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ РОДІВ MALUS ТА PYRUS
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,77 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ІМЕНІ П.Л. ШУПИКА
НОВОСЕЛ ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК:615.07:54.061/.062:582.734.3
ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ
РОДІВ MALUS ТА PYRUS
15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімії природних сполук Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
Кисличенко Вікторія Сергіївна
Національний фармацевтичний університет,
завідуюча кафедрою хімії природних сполук
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
МАКСЮТІНА НІНА ПАВЛІВНА
Національний медичний університет
імені О.О.Богомольця, професор кафедри
фармакогнозії і ботаніки
доктор фармацевтичних наук, старший науковий співробітник
МАРТИНОВ АРТУР ВІКТОРОВИЧ
Інститут мікробіології та імунології
ім. І.І.Мечникова АМН України, вчений секретар
Провідна установа: Запорізький державний медичний університет,
МОЗ України, кафедра фармакогнозії, м. Запоріжжя
Захист відбудеться „_22__”__червня__ 2007 р. о _11.00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.04 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий „__19__”__травня__ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пилипчук Л.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досвід багатьох поколінь доводить, що рослинний світ є невичерпним джерелом лікарських засобів, які здавна використовуються в народній медицині для лікування різних захворювань. На відміну від синтетичних препаратів лікарські засоби рослинного походження мають цілий ряд переваг, серед яких: низька токсичність, поступове досягнення фармакологічного ефекту, комплексна дія, можливість застосування протягом тривалого часу без істотних побічних ефектів. Тому пошук, дослідження біологічно активних речовин (БАР) рослин і створення на їх основі лікарських засобів є актуальною проблемою сучасної фармації. Доцільним рішенням її може бути вивчення лікарських рослин, які є типовими представниками флори України, широко культивуються на всій території і мають достатню сировинну базу.
До таких рослин належать груша звичайна – Pyrus communis L., яблуня лісова – Malus sylvestris Mill. (L.) та домашня – Malus domestica Borkh., родини розові – Rosaceae. Їх плоди широко використовуються в народній медицині при захворюваннях шлунково-кишкового тракту та сечо-статевої системи. Крім того, вони застосовуються як дієтичні продукти, у харчовій промисловості, у складі біологічно активних добавок, з жмиха яблук отримують харчовий пектин, який також успішно використовується і у фармацевтичній промисловості.
Наявність достатньої сировинної бази, вміст великої кількості груп БАР, що мають різноманітну фармакологічну дію, розробка на їх основі нових лікарських засобів, а також пошук нових джерел для отримання пектину визначають тему даного дослідження як актуальну.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планом проблемної комісії "Фармація" МОЗ та АМН України і є фрагментом комплексної науково-дослідної роботи Національного фармацевтичного університету „Фармакогностичне вивчення біологічно активних речовин, створення лікарських засобів рослинного походження” (номер державної реєстрації 0103U000476).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи було фармакогностичне вивчення деяких видів та сортів груші та яблуні з дослідженням різних груп біологічно активних речовин і визначення можливості отримання лікарських субстанцій та лікарських засобів на їх основі.
Для досягнення цієї мети були поставлені такі завдання:
- провести попередні фітохімічні дослідження якісного складу листя груші та яблуні;
- визначити кількісний вміст основних груп БАР в листі груші та яблуні;
- отримати біологічно активні субстанції, визначити їх хімічний склад та фармакологічну дію;
- виділити в індивідуальному стані БАР і встановити їх структуру;
- вибрати спосіб та одержати екстракт з листя груші звичайної;
- розробити спосіб одержання пектину з листя яблуні;
- встановити основні анатомо-діагностичні ознаки листя груші та яблуні;
- провести стандартизацію лікарської рослинної сировини - листя груші та яблуні; рідкого екстракту з листя груші звичайної і пектину з листя яблуні та розробити відповідні проекти аналітичної нормативної документації (АНД).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФАРМАКОГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ РОДІВ MALUS ТА PYRUS

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок