Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІРСЬКІ ЛАНДШАФТИ ТА ЇХ МЕЗОКЛІМАТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ)

ГІРСЬКІ ЛАНДШАФТИ ТА ЇХ МЕЗОКЛІМАТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ)

Назва:
ГІРСЬКІ ЛАНДШАФТИ ТА ЇХ МЕЗОКЛІМАТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,21 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОГРАФІЇ НАН УКРАЇНИ
Моргоч Ольга Володимирівна
УДК 911.52+551.582
ГІРСЬКІ ЛАНДШАФТИ ТА ЇХ МЕЗОКЛІМАТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
(НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ)
11.00.01 – фізична географія, геофізика і геохімія ландшафтів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної географії та раціонального природокористування Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор географічних наук
Куниця Микола Олександрович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, професор
Офіційні опоненти: доктор географічних наук
Половина Іван Петрович,
національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, професор
кандидат географічних наук
Михайленко Наталя Миколаївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, географічний факультет, кафедра фізичної географії
Захист відбудеться 4 квітня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.163.02 Інституту географії НАН України за адресою: 01034, м.Київ, вул. Володимирська, 44.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту географії НАН України за адресою: 01034, м.Київ, вул. Володимирська, 44.
Автореферат розісланий 3 березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук,
старший науковий співробітник Передерій В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження полягає у необхідності глибокого і детального вивчення природних умов та ресурсів Українських Карпат, можливостей їх всебічного раціонального використання в нових суспільно-економічних умовах, збереження та охорони ландшафтних комплексів з огляду на перспективи розвитку Карпатського регіону. Належність частини гірської споруди Карпат до території України надає державі міжнародної значущості у співробітництві з сусідніми країнами, зокрема в рамках програм розвитку Єврорегіонів. Унікальні, надзвичайно різноманітні ландшафтно-кліматичні умови гірських і передгірних районів Українських Карпат гарантують виняткові можливості для розвитку рекреації та туризму, курортного господарства, заповідної справи. Умови проживання та господарювання в горах суттєво відрізняються від рівнинних: з причин специфіки гірських ландшафтів та гірського клімату; розвитком та ходом природних процесів і явищ – невластивих для рівнин, не завжди передбачуваних і вчасно прогнозованих; частотою небезпечних гідрометеорологічних ситуацій з катастрофічними наслідками, значними матеріальними і моральними збитками. Ці обставини є однією з причин надання населенню гірських районів карпатських областей рішенням Верховної Ради України особливого статусу гірських жителів.
Регіоном дослідження є Передкарпаття та гірські райони Українських Карпат. Їх географічне положення, орографічна своєрідність, бар'єрна позиція щодо макроциркуляційного переносу повітряних мас зумовлюють трансформацію регіональних теплових потоків, формування особливих кліматичних властивостей гірських ландшафтів. Активізація атмосферних процесів над горами виявляє величезний динамічний вплив на формування клімату і погоди суміжних територій, фізичний стан їх ландшафтів. Складність орографічних та ландшафтних умов при поєднанні висотної поясності і поздовжньої морфоструктурної зональності визначає чітко окреслену ландшафтну і кліматичну диференціацію. Це позначається на господарському використанні території Українських Карпат, відносно щільно заселеній та добре освоєній на низьких гіпсометричних рівнях, де інтенсивно і не завжди раціонально використовуються природні багатства передгір'я та низькогір'я. Недостатньо та однобічно використовуються середньогірні та високогірні райони, потенціальні можливості яких чекають належної оцінки. Експлуатація природних ресурсів в умовах високої динамічності гірських ландшафтних утворень та мінливого гірського клімату потребує особливої уваги і спеціальних технологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГІРСЬКІ ЛАНДШАФТИ ТА ЇХ МЕЗОКЛІМАТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок