Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕСТАБІЛЬНІСТЬ ДЕФОРМУВАННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ МАТЕРІАЛІВ В УМОВАХ ГЛИБОКОГО ОХОЛОДЖЕННЯ

НЕСТАБІЛЬНІСТЬ ДЕФОРМУВАННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ МАТЕРІАЛІВ В УМОВАХ ГЛИБОКОГО ОХОЛОДЖЕННЯ

Назва:
НЕСТАБІЛЬНІСТЬ ДЕФОРМУВАННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ МАТЕРІАЛІВ В УМОВАХ ГЛИБОКОГО ОХОЛОДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,51 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МІЦНОСТІ ім. Г.С.ПИСАРЕНКА
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

Воробйов Євген Валерійович

УДК 539.37: 620.172.251.1
НЕСТАБІЛЬНІСТЬ ДЕФОРМУВАННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ МАТЕРІАЛІВ
В УМОВАХ ГЛИБОКОГО ОХОЛОДЖЕННЯ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем міцності ім. Г.С.Писаренка Національної академії наук України.
Науковий консультант - | член-кореспондент НАН України,
доктор технічних наук, професор
Стрижало Володимир Олександрович
Інститут проблем міцності ім. Г.С.Писаренка
НАН України, зав. відділу
Офіційні опоненти:
член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук
Іщенко Анатолій Якович, Інститут електрозварювання ім Є.О.Патона НАН України,
зав. відділу
член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор
Красовський Арнольд Янович, Інститут проблем міцності НАН України,
головний науковий співробітник
доктор технічних наук
Косарчук Валерій Володимирович, Київський університет економіки і технології
транспорту Міністерства транспорту України,
зав. кафедрою
Провідна установа –
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “23” вересня 2004 р. о 930 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.241.01 при Інституті проблем міцності ім.Г.С.Писаренка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України (01014, м.Київ, вул. Тімірязєвська, 2)
Автореферат розісланий “ 21 ”серпня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.241.01
доктор технічних наук, професор Карпінос Б.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток ряду галузей техніки у останні десятиріччя потребує розширення діапазону робочих температур майже до абсолютного нуля. Це зумовлено прогресом енергетики, ракетобудування, транспортного комплексу, медичної техніки, засобів фізичних досліджень. Використання кріогенних надпровідних магнітних систем, що охолоджуються рідким гелієм, дозволяє створити потужні та економічні генеруючі пристрої, накопичувачі електроенергії, прискорювачі елементарних часток, спектрометри, реактори термоядерного синтезу, тощо. Силові елементи цих систем відрізняються особливою екстремальністю умов експлуатації, що характеризуються сукупністю великих механічних напружень, кріогенних температур, сильних магнітних та інших фізичних полів.
При охолодженні до температур нижче 30 К, де знаходяться точки кипіння рідких водня та гелію (відповідно 20 і 4,2 К), відбувається якісна зміна механізмів деформування металевих матеріалів - процес деформування втрачає стабільність і стає дискретним. Цей ефект, що отримав назву низькотемпературна переривчаста текучість (ПТ), реєструється у вигляді пилоподібних діаграм деформування, на котрих амплітуда стрибків по напруженню може сягати 60 % від вихідного рівня. Різкий перехід від пружного деформування до стрибкоподібної пластичної течії спричиняє раптове зниження опору навантаженню або втрату несівної здатності елемента конструкції, що може привести до небезпечних наслідків.
В теперішній час методологія врахування нестабільності деформування конструкційних сплавів при розрахунках на міцність відповідних об'єктів відсутня. Це пов'язано з далеко недостатнім вивченням проявів ефекту ПТ, його впливу на опір деформуванню і руйнуванню, характеристики міцності і пластичності матеріалів. Не розроблено і методи оцінки граничних станів, а відтак - небезпечних та допустимих напружень при нестабільному розвитку деформації. Розв'язання цієї проблеми низькотемпературної міцності дозволить забезпечити надійність новітніх пристроїв, що експлуатуються в умовах глибокого охолодження.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Робота була виконана в Інституті проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України, відповідає напрямку його діяльності “Граничний стан і критерії міцності в екстремальних умовах”, в межах державних програм “Наукоємні технології” (проект 5.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: НЕСТАБІЛЬНІСТЬ ДЕФОРМУВАННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ МАТЕРІАЛІВ В УМОВАХ ГЛИБОКОГО ОХОЛОДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок