Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПСИХОЛОЃІЧНЕ ОБЃРУНТУВАННЯ ВИБОРУ МЕТОДУ ВЕДЕННЯ ПОЛОЃІВ

КЛІНІКО-ПСИХОЛОЃІЧНЕ ОБЃРУНТУВАННЯ ВИБОРУ МЕТОДУ ВЕДЕННЯ ПОЛОЃІВ

Назва:
КЛІНІКО-ПСИХОЛОЃІЧНЕ ОБЃРУНТУВАННЯ ВИБОРУ МЕТОДУ ВЕДЕННЯ ПОЛОЃІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
АНЧЕВА
ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 618.4-089.5:159.923
КЛІНІКО-ПСИХОЛОЃІЧНЕ ОБЃРУНТУВАННЯ ВИБОРУ МЕТОДУ ВЕДЕННЯ ПОЛОЃІВ
14.01.01 - акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: академік АМН України, доктор медичних наук,
професор Запорожан Валерій Миколайович
Одеський державний медичний університет,
завідувач кафедри акушерства та гінекології №1
Офіційні опоненти:
Гайструк Анатолій Никифорович, д.мед.н., професор, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №2.
Воронін Корнелій Валентинович, д.мед.н., професор, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, професор кафедри акушерства та гінекології.
Провідна установа:
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика м.Київ, кафедра акушерства, гінекології та перинатології.
Захист відбудеться 25.10.2006 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.02 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України (65082, м.Одеса, пров.Валіховський,2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету (65082, м.Одеса, пров.Валіховський,3).
Автореферат розісланий 23.09.2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.мед.н. Т.В. Стоєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з актуальних проблем сучасного акушерства є пошук ефективних методів ведення та знеболювання пологів, які б не мали негативного впливу на стан матері, внутрішньоутробної дитини та новонародженого (Гайструк А.Н., 1998; Степанковская Г.К., 1999; Абрамченко В.В., 1999; Запорожан В.М., 2000). Вирішення цієї проблеми провідні науковці вбачають як у розробці й удосконаленні засобів медикаментозної, немедикаментозної та комбінованої аналгезії, так і у раціональній психологічній підготовці жінок до пологів (Варасси Дж., Марсили И., 1995; Айламазян Э. К., 1996; Г.Х. Мак Морланд, Г.Ф. Маркс, 1998; Абрамченко В.В., 2001; Жарких А.В. і співавт., 2003).
У сучасній науковій літературі немає єдиної думки про необхідність і ступінь знеболювання фізіологічних пологів. Однак доцільність знеболювання пологів у жінок з екстрагенітальною патологією, з різноманітними ускладненнями гестаційного процесу, у тому числі при патології фетоплацентарного комплексу, ні в кого не викликає сумніву (Абрамченко В.В., 1995; Шехтман М.М., 1999). Зокрема, доведено, що психологічний негативізм, фізіологічна й психічна втома жінок нерідко приводять до запуску ланцюжка взаємозалежних механізмів розвитку аномалій родової діяльності. Одночасно показана небезпечність виразного больового фактору у жінок з екстрагенітальною патологією, гестозом (Абрамченко В.В., 1995; Воронін К.В., 1999; Шехтман М.М., 1999; Галич С.Р. и соавт., 2000; Кулаков В.И. и соавт., 2001). Наявні наукові дані про зміну численних фізіологічних та біохімічних показників гомеостазу, що супроводжують родовий біль, спонукали дослідників розглядати адекватне знеболювання як цілеспрямовану корекцію патофізиологічних і біохімічних зрушень (Расстригин Н.Н. , 1978; Кулаков В. И., Серов В. Н., 2002).
Незважаючи на очевидність впливу родового болю на стан роділлі та її дитини, дотепер недостатньо розроблені методи, що дозволяють прогнозувати характер больових реакцій у пологах, відсутні чіткі критерії визначення поняття “фізіологічний” та “патологічний” родовий біль. Велике практичне значення мають дослідження, спрямовані на вибір адекватних методів ведення та знеболювання пологів, диференційоване їхнє застосування з урахуванням індивідуально-особистісних, клініко-психологічних характеристик жінки.
Численні наукові досягнення, що висвітлюють механізми родового болю, донині не дозволяють вирішити ряд важливих питань, як теоретичних і клінічних, так і тактичних (Бакулева Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПСИХОЛОЃІЧНЕ ОБЃРУНТУВАННЯ ВИБОРУ МЕТОДУ ВЕДЕННЯ ПОЛОЃІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок